Przedświąteczny ból głowy w Legionowie. Antyszóstka 12. kolejki Orlen Ligi

Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy siatkarek powinna głównie posłużyć kibicom z Bielska-Białej i Legionowa, którzy nie mogli być zadowoleni z popisów swoich siatkarek. Kto jeszcze trafił do naszego zestawienia?

Redakcja
Redakcja
Rozgrywająca: Julia Milovits (Polski Cukier Muszynianka Muszyna) [2]*

Mineralne wywalczyły punkt na trudnym terenie w Pile, choć przegrywały już 1:2 w setach. Trudno w tym wypadku szczególnie wyróżniać węgierską rozgrywającą tej drużyny, spisującą się w starciu z PTPS-em bardzo niepewnie. Mimo niezłego przyjęcia, inicjatywy i zdecydowanej przewagi fizycznej nad wielkopolankami małopolski zespół nie dominował w ataku. To dlatego, że Milovits kierowała grą schematycznie i niedokładnie, co sprawiło, że niski zespół gospodyń blokował muszynianki 16 razy! Do tego była siatkarka Crvenej Zvezdy Belgrad pomyliła się we wszystkich sześciu próbach atakowania z drugiej piłki. Na plus należy jej zaliczyć jedynie wykreowanie na bohaterkę czwartego seta atakującej Adeli Helić.