Puchar Challenge: Tylko Bartosz Bućko z awansem

Zaledwie jeden polski siatkarz kontynuuje swoją przygodę z Pucharem Challenge. Z rywalizacji odpadł Robert Szczerbaniuk i Adrian Szlubowski. Do dalszej fazy nie awansowała także polska kolonia w Antwerpii.

Marcin Górczyński

Pomimo 38 lat na karku Robert Szczerbaniuk wciąż zalicza niezłe występy. Jego CEZ Karlovarsko wygrało co prawda w rewanżu 3:2, ale nie starczyło to do wyeliminowania C.S. Arkada Galati (w pierwszym meczu 3:1 dla Rumunów). Polak zapisał na swoim koncie 12 "oczek". Z rozgrywkami pożegnał się też Adrian Szlubowski z VK Previdza. Słowacki zespół ograł Ethnikos Alexandrouopolis, ale w złotym secie lepsi okazali się Grecy.

Zwycięstwo nie dało też awansu polskiej kolonii w barwach Precura Antwerpia. Jakub Wachnik, Mateusz Przybyła oraz Jan Siemiatkowski w dwumeczu musieli uznać wyższość Benfiki Lizbona. Jedynie Bartosz Bućko z Calzedonii Verona nadal ma szansę na triumf w rozgrywkach. Były gracz BBTS-u Bielsko-Biała dostał kredyt zaufania od trenera Gianiego i nie zawiódł. Polak zdobył w ciągu półtorej seta zdobył 6 punktów przy bardzo dobrej skuteczności 56 proc.

Wyniki rewanżowych spotkań 1/16 finału Challenge Cup:

Abiant Lycurgus Groningen - Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)

Pokka A.E. Karava - Fatra Żlin 1:3 (22:25, 21:25, 27:25, 12:25)

Volley Amrisvil - Lokomotiw Charków 0:3 (12:25, 14:25, 15:25)

Dynamo Apeldoorn - Calcit Kamnik 3:1 (21:25, 25:21, 25:18, 25:23) złoty set: 9:15

VK ČEZ Karlovarsko - C.S. Arkada Galati 3:2 (25:13, 21:25, 23:25, 25:14, 15:12)

Loimu Raisio - ASUL Lyon Volley 1:3 (19:25, 23:25, 25:17, 20:25)

Parnu VC - Kaposvar Roeplabda 3:0 (2518, 25:17, 25:16) złoty set 15:6

Hurrikaani Loimaa - Prefaxis Menen 3:2 (22:25, 16:25, 25:22, 25:22, 15:13)

Stroitel Mińsk - Istanbul BBSK 3:1 (23:25, 25:16, 25:23, 25:21) złoty set: 10:15

Precura Antwerpia - Benfica Lizbona 3:2 (25:17, 20:25, 25:17, 23:25, 17:15)

VK Previdza - Ethnikos Alexandroupolis 3:1 (25:23, 25:19, 20:25, 25:23) złoty set: 11:15

Arago de Sete - VCA Amstetten NO 3:1 (25:16, 25:8. 24:26, 25:18)

Crvena Zvezda Belgrad - Hapoel Kfar Saba 3:2 (18:25, 23:25, 25:10, 25:11, 17:15)

Galatasaray Stambuł - Gentofte Volley 3:0 (25:12, 25:23, 25:23)

Calzedonia Werona - Landstede Zwolle 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)