Rywalki Polek przegrały z wicemistrzyniami Europy

Drużyna Gerta Vande Broeka, reprezentacja Belgii siatkarek, nie ugrała ani jednego seta w rozegranym w Almelo towarzyskim meczu z Holenderkami. Na środę planowany jest rewanż.

Michał Kaczmarczyk
AFP/Emmanuel Dunand / AFP/Emmanuel Dunand

Reprezentacja Holandii kobiet spokojnie poradziła sobie z rywalkami zza miedzy 3:0 (25:13, 25:22, 25:19), zaś w rozegranym potem dodatkowym secie nawiązała się walka, w której po raz kolejny skuteczniejsze okazały się podopieczne Giovanniego Guidettiego (25:23).

Najaktywniejsze po stronie belgijskie były Lise van Hecke (14 pkt.) i Helene Rousseaux (10 pkt.), natomiast reszta kadry Żółtych Tygrysic wyraźnie odstawała od swoich liderek. W zwycięskim składzie wyróżniała się za to przyjmująca Anne Buijs.

W środę 30 grudnia w Almelo odbędzie się spotkanie rewanżowe obu reprezentacji, biorących udział w rozgrywanych w Ankarze kwalifikacjach strefy CEV do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja Belgii w pierwsze fazie zmagań zagra z reprezentacją Polski.

Siatkarki nie kalkulują. Do Turcji po "bilety" do Rio!