Zagraniczne media po meczu Polska - Niemcy: Siatkarski thriller, niesamowita metamorfoza Polaków

Reprezentacja Polski po bardzo zaciętej potyczce pokonała Niemcy i zachowała szansę na awans na IO 2016. Co po tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"Bild"

"Bild": Olimpijski awans przegrany z Polską

To gorzki dzień dla niemieckiej siatkówki. Porażka 2:3 (25:20, 22:25, 25:16, 26:28, 14:16) z Polską przekreśliła szansę na olimpijski awans. Po dramatycznej przegranej swoją reprezentacyjną karierę zawiesił Georg Grozer.

- Cały wysiłek poszedł na marne. Obydwie nasze drużyny narodowe w siatkówce nie zagrają w Rio. Brak słów - grzmiał na łamach niemieckiego dziennika "Bild" prezes tamtejszej federacji, Thomas Krohne.

Wszystko było pięknie do stanu 24:23 w IV secie dla Niemców, ale po był punkt zwrotny w tym spotkaniu - zauważył dziennikarz "Bilda".

Polub Siatkówkę na Facebooku
zagraniczne media
Komentarze (10)
  • Rafał Sekuna Zgłoś komentarz
    Niemiecki zespół w czwartym secie miał piłkę MECZOWĄ a nie Setową! Błąd - "Frankfurter Allgemeine Zeitung"
    • Grześ 1000 Zgłoś komentarz
      Teraz do gry wkraczają pieniądze. Ciekawe, kiedy dowiemy się, że Niemcy jednak weszli ( i po cholerę te kwalifikacje )
      • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
        Wszystko pięknie tylko, że Polacy wygrali fuksem ten mecz będąc w kiepskiej formie. Owszem, nie można im odmówić walki, determinacji i chęci zwycięstwa. Ale nie za dobre chęci na
        Czytaj całość
        świecie zdobywa się laury, medale i przechodzi do historii. Nie taki też był cel polskich siatkarzy: wygrać z Niemcami, lecz celem było uzyskanie awansu, a to było możliwe po wygranym całym turnieju. Siatkarze zapowiadali: jedziemy wygrać ten turniej i zdobyć awans do Rio. Tylko zwycięstwo nas interesuje. Nic z tego nie wyszło. Kibice też zapomnieli po tym drugim meczu z Niemcami, że polscy siatkarze ustępują bardzo wielu drużynom narodowym, nie tylko Francji, która ostatnio wygrywa kiedy chce i jak chce, ale także tym, których nie było na turnieju (USA, Włochy, Brazylia, Iran), albo z którymi nie zagrali biało-czerwoni (jak Rosja). Kibice przejrzą na oczy gdy już będzie za późno, gdy w Tokio nie uda się zdobyć awansu na igrzyska albo na samych igrzyskach w Rio gdy większość z wymienionych ekip będzie demolować naszych graczy i znowu nie uda się zaistnieć na najważniejszej imprezie. Niestety, największe dramaty (w tym sportowe) nigdy nie przychodzą nagle lecz są efektem ciągu negatywnych zdarzeń, o których jednak ani siatkarze ani kibice pamiętać nie chcą - a tymi zdarzeniami są kolejne porażki polskich siatkarzy już od 1.5 roku.
        • Henryk Bubczyk Zgłoś komentarz
          Pojedynek wyjazdowy dla niemcow ?? Aaa, zapomnialem ze niemieccy mezowie musza teraz pilnowac swoich zon.
          • pablo80 - RSKZ Zgłoś komentarz
            Tym razem nie będzie artykułu jak tweeter oszalał??? Najlepszy wpis Schetyny, który gratuluje awansu na IO w Tokyo :D
            • Cysio Zgłoś komentarz
              Zespół który by sprał 3:0 po 25:15 w każdym secie 3/4 uczestników igrzysk w RIO nawet się na nich nie znajdzie. Sport bywa strasznie okrutny.
              • panda25 Zgłoś komentarz
                Trudno nie zgodzić się z Marcinem - w dwóch kwestiach. Po pierwsze - tak, drużyna była "głęboko w szambie". W pierwszym secie w jednym z komentarzy napisałem, że mi wystarczy nawet 2:3
                (uwzględniałem zapis z meczu, czyli GER-POL), ale w ogóle nie zakładałem takiego scenariusza. I tutaj druga prawda (i zgoda) - tak, przegraną z Niemcami odczułbym boleśniej od innych. My POWINNIŚMY z nimi wygrać, niezależnie od miejsca rozgrywania meczu. Jednak jego przebieg był zupełnie inny od wyobrażeń. Na szczęście, choć szczęściu m.in. Marcin mocno dopomógł (i jedynie można by zapytać - dlaczego tak późno...?), nasi wydarli Niemcom to zwycięstwo. I chwała im za to.