Zagrywka bronią siatkarek Taurona MKS-u w Pile

W pierwszej noworocznej kolejce Orlen Ligi siatkarki PTPS-u nie zachwyciły i po trzech setach przegrały z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Pilanki weszły w mecz dopiero po kilkunastu minutach dominacji dąbrowianek. Choć PTPS powalczył w dalszej części spotkania, to ostatecznie zanotował porażkę 0:3. Wpływ na to miało przede wszystkim przyjęcie.

Siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza dysponowały trudną, kąśliwą zagrywką, co pokazały już w pierwszych akcjach meczu. Mimo że licznik asów zatrzymał się na siedmiu, to swoim serwisem sprawiły rywalkom ogromne problemy w większej liczbie akcji. Wskazuje na to procent przyjęcia PTPS-u: 44 proc. pozytywnego i zaledwie 8 proc. perfekcyjnego. Odbiór przekładał się na skuteczność ataku, a dąbrowianki wykorzystywały swoje szanse na kontrze.

Liderką Taurona MKS-u była Sanja Popović, która zdobyła 18 punktów (15/31, 48 proc. w ataku). Była ona również najlepiej blokującą spośród Zagłębianek, notując 3 bloki. Jednak statuetka MVP powędrowała do Michy Hancock, która nie dość, że rozgrywała bardzo dobrze, to jeszcze posłała trzy asy i zaliczyła trzy skuteczne ataki.