Błędne koło młodych legionowianek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

W spotkaniu, które zakończyło 15. kolejkę Orlen Ligi, Legionovia Legionowo przegrała z PTPS-em Piła. Wpływ na przebieg spotkania miały błędy własne młodych zawodniczek z Legionowa.

W premierowym secie przy jednym z ataków staw skokowy podkręciła Monika Bociek, którą zastąpiła Malwina Smarzek. Dała ona bardzo dobrą zmianę, wygrywając w pojedynkę Legionovii Legionowo niemal całego seta, gdyż zdobyła dokładnie 23 punkty. W ataku skończyła 18 z 41 piłek, a w bloku zapunktowała pięciokrotnie.

Jednak Smarzek w pojedynkę nie zdołała przeciwstawić się PTPS-owi Piła, który ostatecznie zwyciężył 3:1. Statuetka MVP powędrowała do Anity Kwiatkowskiej, która spisała się jeszcze lepiej od wspomnianej młodej atakującej Legionovii. Liderka PTPS-u zdobyła bowiem 24 "oczka". W ataku skończyła 21 z 53 akcji, do tego zaserwowała dwa asy i zaliczyła jeden skuteczny blok.

Choć jako zespół lepsze w bloku były legionowianki, to warto podkreślić postawę doświadczonej Małgorzaty Skorupy. Środkowa skutecznie zatrzymała pięć ataków rywalek, ponadto pilanki zaliczały dobre momenty, gdy pod siatką znajdowała się właśnie Skorupa.