Budowlani - Pałac: Paliwa starczyło na dwa sety

Cztery sety trwała rywalizacja w pierwszym zaległym spotkaniu 13. kolejki Orlen Ligi, w którym siatkarki Budowlanych Łódź pokonały Pałac Bydgoszcz.

Krzysztof Sędzicki

Przez pierwsze dwa sety Pałacanki zdecydowanie dotrzymywały kroku łodziankom. W drugiej odsłonie nawet dyktowały warunki i wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę (12:19, 13:20). Jednak po zwycięstwie do 19 w kolejnych partiach po ich stronie zaczęły mnożyć się błędy, co kompletnie rozbiło im grę.

Na dystansie całego meczu grę Budowlanych w ataku ciągnęła Heike Beier, która skończyła 11 z 36 ataków. Dołożyła do tego dwa bloki i jednego asa serwisowego. Nie popełniła też ani jednego błędu w przyjęciu zagrywki. Julia Twardowska była drugą najlepiej punktującą wśród łodzianek, choć na punkt zamieniła tylko 4 zbicia z 22. Jednak bardzo aktywna była w bloku, dzięki któremu zdobyła aż 6 oczek. Dwukrotnie zapunktowała też serwisem. Wśród bydgoszczanek najwięcej punktów - jedenaście - zdobyła Ewelina Krzywicka.

W statystykach zespołowych (widocznych poniżej) przewagę miały siatkarki grające z "betkami" na koszulkach, choć docenić należy też indywidualne zasługi w ekipie Pałacu. Małgorzata Śmieszek w całym meczu aż pięciokrotnie zatrzymywała rywalki blokiem. To dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że wszystkim pozostałym jej koleżankom sztuka ta udawała się tylko cztery razy. Warto też docenić podopieczne Adama Grabowskiego, że na dystansie całego meczu popsuły tylko dwie zagrywki.