PTPS Piła dał sobie komfort przyjęciem i pokonał zawodny BKS Aluprof

Siatkarki PTPS Piła odniosły zwycięstwo 3:1 na terenie BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała. Górowały nad rywalkami w większości elementów, a na dodatek popełniały mniej błędów.

WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

PTPS Piła zagrał w Bielsku-Białej żelaznym składem, a przebieg meczu nie skłonił trenera Nicolę Vettoriego do jakichkolwiek zmian. Tylko pierwszy set nie ułożył się po myśli pilanek, a siatkarki BKS Aluprofu Profi Credit Bielsko-Biała wygrały go 25:18. Szczególną uwagę przykuło aż 6 punktów zdobytych blokiem. To prawie tyle samo, co we wszystkich pozostałych setach.

Później na boisku rządziły przyjezdne i nie pozwoliły wyjść gospodyniom poza granicę 20 punktów w żadnym z setów. Wrażenie robiły wyniki 14:25 i 11:25 w drugiej oraz trzeciej partii. PTPS Piła zdobył łącznie 94 punkty, z czego 25 po błędach przeciwnika. To cała jedna partia oddana przez bielszczanki za darmo. Dla porównania PTPS przegrał w ten sposób 11 piłek.

PTPS Piła dał sobie komfort dobrym przyjęciem. Najwięcej pracy w odbiorze miała libero Wołha Pauliukowskaja i uzyskała 65 procent pozytywnego przyjęcia. Także Joanna Sobczak i Agata Babicz nie zeszły poniżej 60 procent.

Babicz została nagrodzona statuetką MVP meczu. Do niezłego przyjęcia dorzuciła najwięcej, bo 17 punktów, zdobytych głównie atakiem. W BTS Aluprof było dużo rotacji i żadna siatkarka nie zdobyła ponad 10 oczek. Skuteczność gospodyń w ataku to ledwie 30 procent, a liczba błędów w tym elemencie to 13.

Królową bloku została Małgorzata Skorupa, która siedem razy zatrzymała bielszczanki na siatce. Ledwie dwóch punktów zabrakło środkowej, by zostać najlepiej punktującą zawodniczką meczu. I bez tego przyczyniła się do zdominowania rywala w centrum siatki.