Impel - Muszynianka: Deklasacja Mineralnych we Wrocławiu

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna nie sprawiły niespodzianki i gładko poległy 0:3 we Wrocławiu w meczu 17. kolejki Orlen Ligi. Mineralne nie nawiązały wyrównanej walki z Impelem Wrocław.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Muszynianki w pierwszym secie co prawda przegrały zaledwie 24:26, ale dobry wynik zawdzięczały błędom rywalek w końcówce partii. Potem było już tylko gorzej. Tylko w zagrywce Impel Wrocław nie uzyskał kolosalnej przewagi.

W oczy rzuca się statystyka bloków - zaledwie 4 punkty Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna przy 12 oczkach Impela. Przez pierwsze dwa sety Mineralne ani razu nie zablokowały rywalek! Na siatce panowała niepodzielnie Aleksandra Sikorska, zdobywczyni pięciu punktów w tym elemencie.

Bardzo słabo wyglądała też skuteczność muszynianek na siatce. Zawodniczki Bogdana Serwińskiego skończyły zaledwie 31 ze 103 ataków. Najbardziej zawiodły skrzydłowe na czele z Natalią Kurnikowską (16 proc. skuteczności). Po drugiej stronie ten problem nie istniał. Kapitalnie spisała się Carolina Costagrande (50 proc.), a wiele zarzucić nie można też Kristin Hildebrand. Amerykanka skończyła niemal co drugi atak.

Wrocławskie przyjęcie w ryzach trzymała Costagrande. Włoszka co prawda dwa razy się pomyliła, ale w pozostałych sytuacjach spisywała się bez zarzutu. 75 proc. dokładnego odbioru robi wrażenie. Do tego niemal bezbłędna była Agata Sawicka i Impel zakończył mecz z 57 proc. pozytywnego przyjęcia.