Liga turecka: Drużyna Michała Kubiaka zawstydza rywali, Halkbank z 11. wygraną z rzędu

Od 28 listopada 2015 r. Halkbank Ankara nie doznał porażki w lidze tureckiej. Zwycięstwo nad Belediye Plevne było 11. wygraną z rzędu. Drużyna Michała Kubiaka triumfowała 3:1.

Agata Kołacz

Halkbank Ankara ma na swoim koncie tylko dwie przegrane w lidze tureckiej. W 1. kolejce musiał uznać Fenerbahce Stambuł, a w 7. kolejce dość niespodziewanie uległ Belediye Plevne. W rewanżu niespodzianki już nie było, choć zwycięstwo drużynie Michała Kubiaka wcale nie przyszło łatwo.

Wprawdzie premierowa odsłona została wygrana różnicą 7 "oczek", to każdy kolejny set był bardzo zacięty. Na pierwszą przerwę techniczną od drugiego seta z minimalnym prowadzeniem schodzili miejscowi, ale zawodnicy z Ankary zniwelowali straty i na drugiej regulaminowej przerwie to oni mieli przewagę.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego mieli swoje szanse na wygranie meczu 3:0, ale w trzeciej partii końcówkę lepiej wytrzymali zawodnicy Belediye Plevne. Niewiele brakowało, a rywale doprowadziliby do tie-breaka, jednak na szczęście dla lidera tabeli do tego nie doszło. Tym samym Halkbank odniósł 11. zwycięstwo z rzędu.

Michał Kubiak wchodził na boisko od drugiego seta, ale jako zmiennik. Jego zadaniem była poprawa przyjęcia. Na 16 prób uzyskał 83 proc. przyjęcia pozytywnego i 50 proc. perfekcyjnego. Popełnił przy tym tylko 1 błąd. Tym razem Polak nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na siatce.

Porażki doznał natomiast rywal PGE Skry Bełchatów w Liga Mistrzów, Ziraat Bankasi Ankara. Gospodarze rewanżowego starcia I fazy play-off przegrali 0:3 z ekipą Istanbul BBSK.

Wyniki 18. kolejki ligi tureckiej:

Fenerbahce Grundig Stambuł - Bornova Anadolu 3:0 (25:21, 25:19, 25:20 )
Tokat Belediye Plevnespor - Halkbank Ankara 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 23:25)
Galatasaray Stambuł - Besiktas Stambuł 3:1 (16:25, 25:18, 25:23, 25:19)
Maliye Milli Piyango Ankara - Inegold BLD 3:2 (22:25, 25:20, 25:11, 27:29, 15:11)
Istanbul BBSK - Ziraat Bankasi Ankara 3:0 (25:17, 25:18, 25:20)