Puchar Challenge kobiet: Niespodziewana porażka obrończyń tytułu

Europejskie puchary wchodzą w decydującą fazę. W najmniej prestiżowych rozgrywkach, czyli Pucharze Challenge, odbyły się pierwsze spotkania półfinałowe.

Olga Krzysztofik
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Emocji nie brakowało. Co ciekawe, żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać atutu własnego parkietu.

Porażki mogą żałować obrończynie tytułu z poprzedniego roku, siatkarki Bursy BBSK. Przegrały one z rywalkami 1:3 i w rewanżowym meczu w Bukareszcie, aby doprowadzić do tak zwanego złotego seta, będą musiały triumfować za trzy punkty, czyli w stosunku 3:0 lub 3:1.

Przyjezdne pozwoliły Bursie na wygranie tylko drugiego seta, a to wszystko przez błędy własne. W kolejnych dwóch odsłonach już nie dopadła ich dekoncentracja.

Niespodziewany wynik padł również w Odincowie. Inauguracyjną partię dość wyraźnie wygrały debiutantki na europejskiej arenie, Trabzon Idman Ocagi. Wprawdzie po trzech setach prowadziło już Zariecze, ale zwycięstwo wywalczyły siatkarki z hiszpańskiej drużyny. Siłą przyjezdnych była zespołowa gra, która zagwarantowała im małą zaliczkę przed nadchodzącym rewanżem.

Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane w niedzielę 13 marca. Zwycięzcy obu par zmierzą się ze sobą w finale rozgrywek.