Liga turecka: Znakomita gra Kubiaka nie pomogła, seria zwycięstw Halkbanku przerwana

Siatkarze Halkbanku Ankara ponieśli czwartą porażkę w sezonie. Pogromcą ekipy Michała Kubiaka okazał się niedawny rywal PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów. Tym samym przerwana została seria 11 kolejnych zwycięstw podopiecznych Lorenzo Bernardiego.

Jacek Pawłowski
Gregor Fischer Newspix / Gregor Fischer

Siatkarze Halkbanku Ankara po 11 kolejnych wygranych znaleźli pogromcę. Podopiecznych Lorenzo Bernardiego pokonali gracze Ziraatu Bankasi. Lider rozgrywek ligi tureckiej przegrał wyjazdowe starcie 1:3 i była to dopiero jego czwarta porażka w sezonie, natomiast pierwsza od 28 listopada 2015 roku.

Drużynie z Ankary nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa znakomita gra reprezentanta Polski Michała Kubiaka. Nasz przyjmujący zapisał na swoim koncie 17 punktów, kończąc 67 procent piłek (13/20). Do swojego dorobku doświadczony siatkarz dorzucił jeszcze 1 blok i 3 asy serwisowe. Nieco słabiej wychowanek Maratonu Świnoujście spisał się w przyjęciu, kończąc spotkanie z wynikiem 38 proc. przyj. poz. i 25 proc. przyj. perf. (16 odb., 3 bł.).

Obok Michała Kubiaka najlepiej punktującymi zawodnikami Halkbanku byli Dick Kooy 14 punktów i Cwetan Sokołow 12 punktów.