KSZO - Legionovia: Lepszy atak i skuteczna gra blokiem dała zwycięstwo gospodyniom

Ekipa KSZO Ostrowiec Św. wygrała w pojedynku z Legionovią Legionowo w pierwszym meczy play-off o miejsca 9-12. Tylko w drugim secie rywalki zdołały wygrać, jednak było to za mało na skuteczny atak i świetną grę blokiem po stronie KSZO.

Anna Soboń
Anna Soboń
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Lepszy atak i świetna gra blokiem - co nie zawsze ostrowczankom wychodziło - okazały się kluczem do zwycięstwa w pierwszym spotkaniu fazy play-off, które rozpoczęło rywalizacje o miejsca 9-12. w rozgrywkach Orlen Ligi.

Atakując 121 razy, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego pomyliły się 14 razy. Jeśli zaś chodzi o Legionovię to przy 113 atakach, zawiodły 16 razy. Skuteczność w ataku w zespole KSZO odnotowano na poziomie 45 procent, przy 35 procentach przeciwniczek.

Najlepiej punktującą siatkarką w ekipie gospodyń była Dorota Ściurka (22), zaś w zespole rywalek Daria Paszek (14).

Jeśli chodzi asy serwisowe, to przewagę w tym elemencie osiągnęła ekipa z Legionowa i zapisała na swoim koncie sześć tak zdobytych oczek. Po stronie KSZO było ich o połowę mniej. Dla gospodyń punktowały w ten sposób Ewelina Polak, Karolina Bednarek i Sandra Szczygioł (wszystkie po 1), zaś dla gości Daria Paszek i Katarzyna Połeć (po 2) oraz Malwina Smarzek i Natalia Gajewska (po 1). Dwanaście razy ostrowczanki pomyliły się na zagrywce przy ośmiu pomyłkach rywalek.

Statystki mówią, że jeśli chodzi o przyjęcie dokładne to lepszy w tym elemencie okazał się zespół Legionovii, który zagrał na poziomie 46 procent (ale tylko 20 procent przyjęcia perfekcyjnego), odpowiednio przy 41 i 28 procentach miejscowych.

Blokiem ostrowczanki wywalczyły aż 12 punktów (w poprzednich meczach ten element szwankował) przy 9 oczkach Legionovii.