BKS Aluprof Profi Credit - Budowlani: Łodzianki zamurowały rywalki, świetna Gabriela Polańska

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały pierwszy mecz w rywalizacji o miejsca 5-8. W hali pod Dębowcem podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały w trzech setach BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała.

Natalia Witczyk
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Jak przystało na faworytki, zawodniczki z Łodzi pokonały na wyjeździe BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała bez straty seta. Rewanżowy pojedynek rozegrany zostanie w drugi weekend kwietnia.

Zespół Budowlanych Łódź zaprezentował się z bardzo dobrej strony przede wszystkim w bloku. Podopieczne Jacka Pasińskiego zatrzymały rywalki aż siedemnaście razy, a w tym elemencie królowała Gabriela Polańska. Środkowa zanotowała na swoim koncie sześć punktowych bloków, co okazało się najlepszym wynikiem w całym spotkaniu.

Łodzianki zagrały lepiej od rywalek również w ataku oraz przyjęciu. W pomeczowych statystykach remisowo wygląda jedynie liczba posłanych asów serwisowych. Zagrywką punktowały Emilia Mucha, Yael Castiglione, Julia Twardowska oraz Pavla Vincourova.

Statuetka MVP sobotniego starcia powędrowała w ręce Eweliny Brzezińskiej. Przyjmująca zdobyła siedem "oczek".