PTPS - Polski Cukier Muszynianka Enea: Serbski duet zmiótł pilanki

Gładkie zwycięstwo w trzech setach odniosły zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki Enea nad PTPS-em Piła w pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-8 siatkarskiej Orlen Ligi. Dużą zasługę przy tej wygranej miały Serbki - Maja Savić i Adela Helić.

Krzysztof Sędzicki

Pierwsza z nich w pojedynku przeciwko drużynie z Wielkopolski popisała się aż pięcioma punktowymi blokami, a w ataku skończyła 5 z 7 piłek. Udało jej się też zdobyć jedno oczko bezpośrednio z zagrywki. Z kolei grającą na pozycji atakującej, Helić wyróżniono po meczu nagrodą MVP. Przez całe spotkanie utrzymywała wysoką skuteczność w ofensywie (58 procent), a łącznie przez trzy sety zdobyła 17 punktów. Dzięki temu stała się najlepiej punktującą Orlen Ligi z dorobkiem 319 oczek.

Bez wątpienia Serbki były liderkami Polskiego Cukru Muszynianki Enea podczas tego spotkania. Momentami wspierały je na skrzydłach Anna Grejman (11 punktów) i Natalia Kurnikowska (13 punktów), ale to właśnie wspominane wcześniej siatkarki prezentowały się najpewniej i najrówniej przez cały mecz.

Mineralne popełniły wprawdzie też więcej błędów od siatkarek PTPS-u, ale potrafiły pozytywnymi elementami przykryć te negatywne. Wśród gospodyń przez pierwsze dwie odsłony wyróżniała się Agata Babicz, która kończyła najwięcej ataków, ale w trzeciej partii tylko jedną piłkę zamieniła na punkt. Ostatecznie mecz skończyła z 50-procentową skutecznością, lecz brakowało jej wsparcia u koleżanek, by zespół znad Gwdy osiągnął pozytywny wynik.

Problemy z przyjęciem Anity Kwiatkowskiej oraz Joanny Sobczak przełożyły się na ich dyspozycję w ataku. Zarówno jedna, jak i druga swój licznik punktowy zatrzymała na ośmiu punktach. Na tle rywalek przyjęcie po pilskiej stronie siatki wyglądało dużo słabiej, co zresztą widać w poniższym zestawieniu.