Puchar Polski kobiet: Chemik Police dopełnił formalności

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski kobiet Chemik Police wygrał z Developresem SkyRes Rzeszów 3:0. Tym samym mistrzynie Polski awansowały do Final Four, które rozegrane zostanie w Kaliszu.

Łukasz Witczyk
Giuseppe Cuccarini WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Giuseppe Cuccarini

Siatkarki Chemika Police były zdecydowanymi faworytkami ćwierćfinałowej konfrontacji. W dodatku rzeszowianki na mecz przeciwko mistrzyniom Polski przyjechały w siódemkę i w potyczce z utytułowanymi przeciwniczkami były skazane na porażkę. Mecz trwał niewiele ponad godzinę, a policzanki dominowały w nim w każdym elemencie.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia. Trener Jakub Głuszak desygnował do boju podstawowe zawodniczki, które nie zawiodły jego oczekiwań. Na początku spotkania dwa asy serwisowe posłała Katarzyna Gajgał-Anioł, a dwoma punktowymi blokami popisała się Stefana Veljković. Już przy stanie 6:1 o pierwszy czas poprosił trener rzeszowskiego klubu. Policzanki szybko zbudowały wysoką przewagę (11:3), którą do końca seta jeszcze podwyższyły i oddały rywalkom tylko 13 "oczek".

Druga partia była bardziej wyrównana. Ambitnie grające rzeszowianki tuż po pierwszej przerwie technicznej przez chwilę prowadziły i dotrzymywały kroku mistrzyniom Polski do stanu 12:11. Następnie przy zagrywce Joanna Wołosz policzanki wywalczyły pięć "oczek" przewagi, której nie dały sobie odebrać do końca partii. Co prawda Developres SkyRes zbliżył się w końcówce na dystans dwóch punktów, ale triumf Chemika nie był ani przez moment zagrożony. Dodajmy, że z biegiem czasu trener Głuszak dawał szansę gry zawodniczkom, które mecz rozpoczęły w kwadracie dla rezerwowych.

Również początek trzeciej odsłony był wyrównany, Chemik na pierwszą przerwę techniczną schodził przy jednopunktowym prowadzeniu. Jednak po regulaminowej przerwie policzanki "wrzuciły" wyższy bieg i odskoczyły swoim rywalkom. Po chwili było już 16:8 dla mistrzyń Polski. Policzanki pewnie wygrały trzeciego seta, dopełniły formalności i awansowały do Final Four Pucharu Polski kobiet.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:13, 25:23, 25:17)

Chemik: Wołosz, Havelkova, Veljković, Montano, Jagieło, Gajgał-Anioł, Maj Erwardt (libero) oraz Mróz, Bełcik, Pena, Kowalińska, Werblińska.

Developres SkyRes: Raczyńska, Bonczewa, Warzocha, Wańczyk, Głaz, Janicka, Filipowicz (libero).