KSZO Ostrowiec bez szans w Legionowie

W drugim meczu półfinałowym walki o miejsca 9-12 w Orlen Lidze, Legionovia Legionowo nie dała żadnych szans zespołowi KSZO Ostrowiec SA.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

W pierwszym spotkaniu obydwu drużyn KSZO zwyciężyło w czterech setach i tym razem chciało postawić kropkę nad "i", awansując do kolejnego etapu. Jednak Legionovia pragnęła wykorzystać atut własnego boiska i przedłużyć tę rywalizację.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczął potyczkę z wysokiego "C", dość szybko wychodząc na prowadzenie 12:7 po skutecznym zagraniu Eweliny Polak. Wtedy to nastąpił przestój w szeregach ekipy prowadzonej przez Dariusza Parkitnego, co skrzętnie wykorzystały gospodynie (14:14). Nie do zatrzymania była Aleksandra Wójcik, dzięki której Legionovia wygrywała 18:15. Miejscowe siatkarki już nie dały się dogonić, triumfując 25:18.

Malwina Smarzek i spółka, po wygranej w inauguracyjnym secie, były na fali i potrafiły sobie wypracować siedmiopunktową przewagę (10:3). Ostrowianki miały duże problemy w przyjęciu oraz ataku, a to przedkładało się na wynik na tablicy świetlnej (20:5). W końcowym rozrachunku KSZO nie przekroczyło nawet granicy dziesięciu oczek i poległo do 9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, zaś Legionovia Legionowo kontrolowała boiskowe wydarzenia (5:1). Przyjezdne wyglądały na zupełnie bezradne i nie miały argumentów do skutecznej walki (18:9). Miejscowy klub już nie wypuścił zwycięstwa z rąk (25:25), natomiast MVP została wybrana Natalia Gajewska.

Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:18, 25:9, 25:18)

Legionovia Legionowo: Gajewska, Aleksandra Wójcik, Chojnacka, Smarzek, Paszek, Połeć, Adamek (libero) oraz Szymańska.

KSZO Ostrowiec SA: Polak, Ściurka, Alicja Wójcik, Szczygioł, Brzóska, Bednarek, Korabiec (libero) oraz Bulbak (libero), Szpak, Mielczarek, Dybek, Piotrowska.

MVP: Natalia Gajewska (Legionovia).

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-1.