Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo: Miejscowe nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki

Uskrzydlone triumfem nad rzeszowiankami bydgoszczanki pokonały u siebie bez straty seta zespół z Legionowa w pierwszym starciu o dziewiąte miejsce w Orlen Lidze. Tym samym miejscowe zakończyły występy przed własną publicznością w tym sezonie.

Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

W półfinale walki o miejsca 9-12 siatkarki Pałacu Bydgoszcz okazały się lepsze od rzeszowianek. Z kolei zawodniczki Legionovii Legionowo pokonały ostrowczanki. Oba mecze w ramach 1/2 finału rozstrzygnęły się w trzecim pojedynku.

Pierwszy set starcia pomiędzy bydgoszczankami i legionowiankami miał niecodzienny przebieg. Po świetnym początku, głównie za sprawą skutecznej zagrywki i ataków środkowych Igi Chojnackiej i Katarzyna Połeć, przyjezdne prowadziły 8:4, a trzy akcje później już 11:4. Siedmiopunktowa przewaga okazała się niewystarczającą, by drużyna z Legionowa dowiozła prowadzenie do końca partii. Sygnał do odrabiania strat zespołowi gospodarzy dały Marlena Pleśnierowicz oraz kapitan Joanna Kuligowska. Trudna zagrywka rozgrywającej, która znalazła się w szerokim składzie reprezentacji Polski na World Grand Prix, i efektywna gra na siatce Kuligowskiej znacznie przyczyniły się do całkowitego odrobienia strat przez pałacanki. W końcówce miejscowe wrzuciły jeszcze jeden wyższy bieg i po świetnym okresie gry w ataku środkowej Marty Ziółkowskiej mogły cieszyć się z triumfu w tym secie 25:23.
Od początku drugiej odsłony widowiska w składzie przyjezdnych na pozycji atakującej pojawiła się Malwina Smarzek, która rozpoczęła mecz w kwadracie dla rezerwowych. Początkowo niezła gra atakującej pozwoliła po raz kolejny lepiej wejść w partię legionowiankom. I tym razem w środkowym i końcowym fragmencie seta inicjatywa należała jednak do zespołu gospodarzy. Skuteczna gra w bloku, poparta grającą z akcji na akcji coraz lepiej w ataku Natalią Misiuną pozwoliła podopiecznym Adama Grabowskiego ze stanu 6:10... prowadzić na drugiej przerwie technicznej 16:14. Co prawda kilka minut później na tablicy świetlnej pojawił się remis (17:17), ale seria prostych błędów własnych (pomyłka w ustawieniu, dotknięcie siatki) przekreśliła szansę drużyny z Legionowa na triumf w tej partii (18:25).
W sobotni wieczór w Łuczniczce Marlena Pleśnierowicz potwierdziła swoją świetną formę z ostatnich tygodni W sobotni wieczór w Łuczniczce Marlena Pleśnierowicz potwierdziła swoją świetną formę z ostatnich tygodni
Prowadzenie 2:0 w całym meczu uskrzydliło Ewelinę Krzywicką i jej koleżanki. Tym razem bydgoszczanki nie czekały do środkowego fragmentu seta i szybciej zbudowały sobie wysokie prowadzenie. Po dwóch asach serwisowych z rzędu Natalii Misiuny siatkarki Pałacu miały już w zapasie pięć oczek (11:6). W porównaniu do swoich rywalek. bydgoszczanki wypracowanego prowadzenia już nie roztrwoniły. Skuteczna w ataku Misiuna i efektywna w bloku Pleśnierowicz pozwoliły im utrzymać wysoką przewagę i wygrać tą partię 25:18 i cały mecz bez straty seta.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Legionovią i Pałacem zaplanowano na 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00 w Legionowie. Jeśli miejscowe wygrają, wówczas rozstrzygający o dziewiątej pozycji pojedynek odbędzie się dzień później.

Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-0

Pałac Bydgoszcz: Kuligowska, Pleśnierowicz, Fojucik, Misiuna, Krzywicka, Ziółkowska, Nowakowska (libero) Śmieszek, Portalska

Legionovia Legionowo: Paszek, Gajewska, Bociek, Chojnacka, Wójcik, Połeć, Adamek (libero) oraz Pacak, Grzelak, Grabka

MVP: Joanna Kuligowska (Pałac Bydgoszcz)

Czy Pałac Bydgoszcz zajmie dziewiąte miejsce w Orlen Lidze?