Pałac - Legionovia: Powołania do reprezentacji Polski spętały nogi i ręce?

Siatkarki Legionovii Legionowo w pierwszym meczu o 9. miejsce uległy Pałacowi Bydgoszcz 0:3. Ekipa z Mazowsza na tle rywalek zaprezentowała wyjątkową niemoc. Czyżby podopiecznym Roberta Strzałkowskiego zaszkodziły powołania do reprezentacji?

Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin
W kadrze reprezentacji Polski na rok 2016 znalazło się 8 przedstawicielek klubu z Legionowa. Większość z nich w pierwszej konfrontacji decydującej o zajęciu 9. miejsca swoją postawą mocno rozczarowała. Nie zawiodła jedynie Adriana Adamek. Po stronie Pałacu z grona kadrowiczek poprawnie zaprezentowała się Marlena Pleśnierowicz. Rozgrywająca ekipy znad Brdy po nerwowym początku z każdą kolejną akcję spisywała się coraz lepiej. W meczowej kadrze zabrakło natomiast Pauliny Bałdygi, która nie wyleczyła jeszcze kontuzji palca.

Starcia obu ekip w rundzie zasadniczej trwały 5 setów, dlatego też kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka spodziewali się emocjonującego widowiska. Okazało się jednak, że kilkutygodniowa przerwa w rywalizacji nie wpłynęła negatywnie na podopieczne Adama Grabowskiego. Wręcz przeciwnie, bydgoszczanki prezentowały imponująca skuteczność w przyjęciu i polu zagrywki. Również gra blokiem była w sobotę ich silną stroną.

Kompletnie rozczarowały natomiast przyjezdne. Robert Strzałkowski bezskutecznie poszukiwał liderki w ataku. Monika Bociek i Malwina Smarzek kończyły bowiem co trzecią akcję. Nieskuteczne były także Daria Paszek i Klaudia Grzelak. Przyjęcie w wykonaniu tych siatkarek również pozostawiało wiele do życzenia. Jedynym pozytywem była skuteczność Joanny Pacak i Igi Chojnackiej w ataku. Jednak to nie wystarczyło choćby do urwania seta.