Rekord frekwencji w Bundeslidze siatkarek, mistrz wciąż nieznany (wideo)

Blisko 5400 osób oglądało na żywo w Porsche Arena w Stuttgarcie czwarty mecz o mistrzostwo Niemiec siatkarek pomiędzy miejscowym Allianz MTV a Dresdner SC. Gospodynie wygrały go 3:2 i przedłużyły rywalizację o złoto do piątego pojedynku.

Krzysztof Sędzicki
fot CEV Materiały prasowe / fot. CEV / fot. CEV

Tym razem ekipa Guillermo Hernandeza rozegrała spotkanie w roli gospodarza nie w SCHARRenie Stuttgart, gdzie występuje na co dzień, a w położonej 600 metrów dalej Porsche Arenie, do której w sobotni wieczór przybyło 5392 kibiców. Stworzyli oni fantastyczną atmosferę, która poniosła miejscowe zawodniczki do zwycięstwa.

Sam pojedynek stał na całkiem niezłym poziomie. Obie ekipy były bardzo zdeterminowane do tego, by odnieść zwycięstwo. Sety wygrywały na przemian - najpierw do 19 wygrał Allianz MTV, później w takim samym stosunku triumfował Dresdner, następnie ponownie lepsze okazały się gospodynie (25:20), ale w czwartym secie uległy 22:25 i doszło do tie-breaka.

Tam Dresdner SC prowadził już 7:3 i zmierzał po zwycięstwo, co wiązałoby się z zakończeniem rywalizacji o złoto oraz kolejnym mistrzostwie kraju zdobytym przez ekipę Alexandra Waibla, lecz w tym momencie, podobnie jak tydzień wcześniej w meczu u siebie przebudziły się miejscowe i znów odwróciły losy spotkania.

Dzięki fantastycznej postawie Nichole Lindow na zagrywce i jej koleżanek w bloku wygrały najpierw pięć kolejnych akcji, a następnie tie-breaka 15:10, którego asem serwisowym zakończyła znana z występów w Orlen Lidze Kanadyjka o polskich korzeniach, Caroline Jarmoc.

Nagrodami MVP uhonorowano obchodzącą dzień wcześniej 23. urodziny amerykańską rozgrywającą Allianzu MTV Valerie Nichol, a także rumuńską środkową drużyny z Drezna, Nnekę Onyejekwe. Po spotkaniu nagrodę dla najlepszej zawodniczki sezonu w Stuttgarcie odebrała Kaja Grobelna, autorka 21 punktów w czwartym meczu finałowym.

Piąty - i zarazem już ostatni - mecz o złoty medal odbędzie się w Dreźnie w poniedziałek, 2 maja o godz. 19:00.