Marcin Możdżonek: Jestem dumny z całej drużyny

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, dzięki czemu ze spokojem może przygotowywać się do kolejnych spotkań.

Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Olga Król

Francja prowadziła już 2:0 i 18:14 w trzeciej odsłonie, była o krok od łatwego zwycięstwa. Ostatecznie Polacy obronili cztery piłki meczowe, wrócili do gry i triumfowali. Żałować mogli wszyscy ci, którzy wyłączyli przekazy oraz dziennikarze, będący na miejscu, którym wydawało się, że już kończą swoje relacje. - Czyli dziennikarze w nas nie wierzyli i postawili krzyżyk? - zażartował Marcin Możdżonek.

Siatkarze przyprawili kibiców o spore nerwy, ale według środkowego podobne horrory potrafią serwować szczypiorniści. - Wystarczy pooglądać relacje z meczów na najwyższym poziomie. My dostarczyliśmy wielu emocji, może niepotrzebnie, bo paradoksalnie po tym drugim secie, kiedy Francuzi nas zmietli z boiska, musieliśmy zmienić podejście i swoją grę o 180 stopni. Trener dokonał zmian, były skuteczne, sprzyjało nam trochę szczęście. Czwarty set inicjatywa już po naszej stronie, a w tie-breaku to my wytrzymaliśmy presję. W samej końcówce odskoczyliśmy i rozstrzygnęliśmy spotkanie na swoją korzyść - podsumował zawodnik.

- Najważniejsze jest to, z czego jestem dumny z całej drużyny, że przełamaliśmy niemoc, która była w dwóch setach i wyszliśmy obronną ręką. Smaczku dodaje to, że to byli Francuzi - zapewnił Możdżonek.

Biało-Czerwoni muszą się znaleźć w czołowej trójce turnieju, żeby awansować na igrzyska w Rio. - Jeżeli ktoś przed turniejem dałby nam dwa zwycięstwa z Kanadą i Francją w takim stosunku setów, to wzięlibyśmy to w ciemno - zakończył.