Dominikanki najlepsze w Pucharze Panamerykańskim, historyczny wyczyn siatkarki Impela Wrocław

Kadra dowodzona przez Marcosa Kwieka pokonała w pięciu setach rywalki z Portoryko i po raz czwarty sięgnęły po złoto imprezy zrzeszającej drużyny siatkarskie obu Ameryk.

Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / FIVB

Reprezentacja z Karaibów, która niedawno awansowała do pierwszej dywizji cyklu World Grand Prix, nie zaliczy ostatniego meczu organizowanego u siebie turnieju do najłatwiejszych. W Ricardio Arias Arenie w San Domingo zespół Portoryko postawił się bardziej utytułowanemu przeciwnikowi, jednak Dominikanki zdołały mimo niekorzystnego wyniku 1:2 doprowadzić do piątego seta i wygrać w nim 15:6. Trenerzy uczestników wielkiego finału podkreślali rolę, jaką odegrała w zwycięstwie Dominikany libero Brenda Castillo; wracająca do składu swojej kadry zawodniczka popisała się wieloma obronami w czwartym secie i była opoką gry obronnej swojej drużyny.

Ostatnie miejsce na podium zajęła kadra USA, w składzie której znalazły się dwie nowe siatkarki Impela Wrocław, Megan Courtney i Micha Danielle Hancock. Była rozgrywająca Taurona MKS Dąbrowa Górnicza zapisała się w historii turnieju swoją wyborną dyspozycją w polu serwisowym. Hancock posłała aż 50 asów we wszystkim meczach Pucharu Panamerykańskiego, w samym spotkaniu o brąz z Kubą punktowała w tym elemencie 12 razy, co jest rekordem całego turnieju. We wspomnianym meczu, wygranym 3:1, Courtney zdobyła 13 punktów.

Portoryko - Dominikana 2:3 (25:23, 19:25, 25:20, 21:25, 6:15)