Waldemar Kawka wściekły na swoje podopieczne: Nie realizowały założeń!

Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz podczas turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 23. Drużyna przegrała w trzech setach z ekipą z Bułgarii.

Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Reprezentacja Polski walczy w Serbii o przepustkę na przyszłoroczny mundial. Biało-Czerwone pokonały łatwo gospodynie turnieju, a także po horrorze odprawiły Turcję. Na inaugurację przegrały z ekipą z Włoch, natomiast w sobotę uległy Bułgarkom.

Szczególnie kiepski w tym spotkaniu był początek trzeciego seta. Przeciwniczki prowadziły już 10:0, dopiero jedenasty punkt w partii padł łupem Polek. Podopieczne Waldemara Kawki rzuciły się w pogoń, ale było już za późno. Bułgarki były bardzo dobrze dysponowane tego dnia i czujne, nie pozwalając rywalkom nawet myśleć o zwycięstwie.

Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec był wściekły na swoje podopieczne. - Od samego początku dziewczyny nie realizowały taktyki, którą uzgodniliśmy przed meczem! W końcówce nawiązaliśmy walkę, ale nie udało się wygrać seta - powiedział Kawka.

- Rywalki bardzo dobrze serwowały i nie wiedziałyśmy jak je zatrzymać. Nie wykonałyśmy naszych założeń, nie zagrywałyśmy agresywnie i z tego wynika porażka. To był nasz najgorszy mecz w tym turnieju - podsumowała Małgorzata Jasek, najlepiej punktująca zawodniczka polskiej ekipy. Wejście tej zawodniczki nieco poprawiło obraz gry Biało-Czerwonych, ale ostatecznie na niewiele się zdało.

W niedzielę Polki zagrają z Chorwatkami, spotkanie rozpocznie się o godz. 20:00.