Kw. MŚ U-23 2017: rywalki pogrzebały szanse Polek na awans

Reprezentacja Turcji potrzebowała czterech setów, by pokonać ekipę z Serbii, natomiast Włoszki okazały się lepsze od Chorwatek podczas turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 23.

Dominika Pawlik
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Po tym, jak w trzech setach poległy reprezentantki Polski, na parkiet wkroczyły Turczynki i Serbki. Obie ekipy, które odpowiednio w drugim i trzecim dniu turnieju poległy z Biało-Czerwonymi.

Turczynki spisały się dobrze, po przegranym premierowym secie, w trzech kolejnych utrzymały koncentrację i wygrały 3:1. Najwięcej punktów wywalczyła Tutku Burcu Yuzgenc (21).

Włoszki nie miały też większych problemów z Chorwatkami, w końcówkach setów były lepsze od rywalek i zwyciężyły 3:0. Tym sposobem Polki straciły szansę na awans na mundial.

Wyniki czwartego dnia:

Polska - Bułgaria 0:3 (17:25, 20:25, 24:26) Turcja - Serbia 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:20) Włochy - Chorwacja 3:0 (26:24, 25:22, 25:16)