Rio 2016. Ting Zhu najlepszą zawodniczką igrzysk olimpijskich

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej FIVB wyróżniła zawodniczki, które jej zdaniem stworzyłyby drużynę marzeń. Jako MVP turnieju wybrali Chinkę - Ting Zhu.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Pierwsze Chiny, druga Serbia, trzecie USA - tak prezentuje się podium kobiecego turnieju piłki siatkowej na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W meczu o złoto Chinki pokonały finałowe debiutantki Serbki 3:1, natomiast w meczu o 3. miejsce Amerykanki odprawiły Holenderki.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej postanowiła wyróżnić zawodniczki, które jej zdaniem zaprezentowały się najlepiej na przestrzeni całego turnieju. W drużynie marzeń FIVB znalazły się siatkarki z topowej czwórki - USA, Holandiii, Serbii oraz Chin.

Najlepszą z najlepszych została wybrana Azjatka - Ting Zhu, która była wiodącą postacią złotej drużyny. W wielkim finale niemal w pojedynkę wyciągnęła drugiego, jakże ważnego z punktu widzenia Chinek, seta w rywalizacji. Przeciwko Serbkom w walce o złoto zdobyła aż 24 punkty przy ponad 50 proc. skuteczności.