Juniorzy wreszcie znaleźli pogromcę w PlusLidze

W ramach przygotowań do mistrzostw Europy reprezentacja Polski juniorów rozegrała trzy mecze kontrolne z drużynami PlusLigi. W Radomiu i w Kielcach wygrali, ale w Warszawie doznali porażki.

Ola Piskorska

Reprezentacja Polski juniorów rozegrała w ciągu trzech dni piętnaście setów, bowiem trener Sebastian Pawlik z każdym szkoleniowcem umawiał się na pięć pełnych partii niezależnie od wyniku.

W Radomiu i w Kielcach reprezentanci Polski wygrali 4:1, ale w sparingu z AZS Politechnika Warszawska poprzeczka została zawieszona wyżej, a też zawodnicy grali swój trzeci mecz z rzędu. To spowodowało, że mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka 3:2.

W obu drużynach szansę pokazania się na boisku dostali wszyscy zawodnicy, ostatnie dwa sety były rozgrywane w raczej rezerwowych składach. Z bardzo dobrej strony swoim przyszłym kolegom i sztabowi pokazał się utalentowany Bartosz Kwolek, który jednego seta sam rozstrzygnął swoją zagrywką i do tego bardzo dobrze radził sobie w ataku.

Teraz juniorzy dostali dwa dni wolnego, a w niedzielę spotkają się ponownie w Spale, skąd wyruszą do Warny. 2 września rozegrają tam swój pierwszy mecz fazy grupowej mistrzostw Europy.

AZS Politechnika Warszawska - reprezentacja Polski juniorów 3:2 (19:25, 25:20, 16:25, 25:23, 25:19)