AZS Częstochowa wygrał w sparingu z I-ligowcem

W czwartek AZS Częstochowa rozegrał drugi sparing w okresie przygotowawczym i odniósł kolejną wygraną. Tym razem częstochowianie pokonali I-ligowy KS AGH Kraków 3:1.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Szkoleniowcy obu ekip jeszcze przed meczem uzgodnili, że sparingowe spotkanie zakończy się po czterech setach. Trener Michał Bąkiewicz dał szansę gry wszystkim zawodnikom AZS Częstochowa i podobnie jak w meczu kontrolnym z Effectorem Kielce, testował nowe rozwiązania taktyczne.

Częstochowianie pewnie wygrali pierwszego seta, w którym oddali rywalom 18 punktów. Kolejna partia była zdecydowanie bardziej wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. AZS wygrał ją 25:23. Z kolei w trzeciej odsłonie znów dominowali gospodarze i wygrali ją do 19.

Ambitnie grający krakowianie zdołali ugrać jednego seta. W czwartej partii to oni byli stroną, która prezentowała się lepiej i wygrali ją 25:20.

AZS Częstochowa - KS AGH Kraków 3:1 (25:18, 25:23, 25:19, 20:25)