Pierwszy sprawdzian Łuczniczki Bydgoszcz zaliczony

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz w swoim pierwszym sparingu mierzyli się z Effectorem Kielce. Po miesiącu przygotowań sprawdzian zdali celująco, pokonując rywali 4:0.

Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Karina Stańczyc / WP SportoweFakty / Karina Stańczyc

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz w piątek rano udali się do Lidzbarka Welskiego, gdzie popołudniu rozegrali pierwszy mecz towarzyski przed nowym sezonem. Premierowym rywalem był Effector Kielce.

Najbardziej wyrównany przebieg miał pierwszy set, w którym oba zespoły miały w górze piłki setowe. Więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Piotra Makowskiego, zwyciężając 32:30.

Mniej emocji dostarczyły pozostałe partie. W drugiej zwyciężyli do 17, a w kolejnej do 22. Szkoleniowcy umówili się także na rozegranie czwartego seta, w którym triumfowaliśmy 25:15. Tym samym pierwszy sparing przed sezonem wygrali bydgoszczanie i zdobyli Puchar Burmistrza Lidzbarka Welskiego.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany przyjmujący - Milan Katić.

Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce 4:0 (32:30, 25:17, 25:22, 25:15)

Skład bydgoszczan:

I set: Szczurek, Gromadowski, Katić, Yudin, Nowakowski, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Filipiak.
II set: Szczurek, Filipiak, Katić, Yudin, Sacharewicz, Jurkiewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Gromadowski, Sieńko
III set: Szczurek, Filipiak, Katić, Yudin, Sacharewicz, Jurkiewicz, Czunkiewicz (libero)
III set: Szczurek Filipiak, Nowakowski, Sacharewicz, Rohnka, Katić, Czunkiewicz (libero) oraz Gromadowski, Sieńko, Bobrowski.