MEJ: Wszystko już jasne. Dramat gospodarza i radość Ukrainy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Faza grupowa juniorskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Płowdiw przeszła już do historii. O medale tej imprezy powalczy reprezentacja Polski, a także - dość niespodziewanie - Ukraińcy.

W tym artykule dowiesz się o:

Kiedy Bułgarzy przegrali drugiego seta w starciu z Polską, wiedzieli już, że ich szanse na awans do półfinałów juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu są przekreślone. Kibice w Płowdiw musieli być niezwykle rozczarowani faktem, że to nie ich ulubieńcy, a fenomenalnie spisujący się Ukraińcy zajęli drugie miejsce w grupie I. Siatkarze trenowani przez Mykołę Pasażyna dopełnili dzieła, wygrywając bez straty seta z Niemcami, a najlepiej ze zwycięskiej kadry spisał się Oleh Płotnickij, zdobywca 15 punktów przy skuteczności rzędu aż 77 procent.

W drugiej grupie pewni walki o medale MEJ Włosi spokojnie rozprawili się z Białorusią, a w najdłuższym meczu tego dnia turnieju Serbowie po wielu perypetiach ugrali dwa punkty z Czechami. Najciekawiej przedstawiała się warneńska konfrontacja Rosja - Turcja, której zwycięzca miał uzupełnić stawkę uczestników 1/2 finału. Zawodnicy znad Bosforu wygrali pierwszego seta, ale przez resztę spotkani dominowali Rosjanie, wśród który prym wiedli Anton Semyszew i Dimitrij Jakowlew.

Grupa I:

Ukraina - Niemcy 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

Bułgaria - Polska 0:3 (22:25, 22:25, 20:25) Słowenia - Francja 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)