MEJ: Polska - Rosja na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Wiktor Gumiński

Koniec meczu! Polska - Rosja 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:22)! Biało-Czerwoni w wielkim finale mistrzostw Europy juniorów 2016 po tym, jak w ostatniej akcji Rosjanie popełnili błąd podwójnego odbicia!

Skomentuj 6
Zobacz więcej komentarzy (3)

Dziękujemy serdecznie za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i już zapraszamy na kolejne.

Skomentuj 0

Teraz młodym Polakom pozostaje już tylko czekać na finałowego rywala. Będzie nim zwycięzca meczu Włochy - Ukraina.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 24:22). Kapitalna obrona i skuteczna kontra w wykonaniu Rosjan.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 24:20). Tak, tak, tak! Bartosz Kwolek po bloku i pierwszy meczbol dla Polski!

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 23:19). Wszystkie piłki do kapitana Jakuba Kochanowskiego, a ten wykańcza je po profesorsku!

Skomentuj 0
  • IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 22:18)Jakub Kochanowski trafia z krótkiej w pole, choć Rosjanie nie zgadzają się z tą decyzją.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 21:17). Bardzo ważny blok Polaków! Powstrzymany lider Rosjan Anton Semyszew!

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 20:17)Bartosz Kwolek znów nie do zatrzymania.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 18:16). Widowiskowa akcja Rosjan. Ale wciąż to oni muszą odrabiać straty.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 17:14). Kapitalna zagrywka Jakuba Kochanowskiego. Zachował się, jak na kapitana przystało!

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 15:14)Bartosz Kwolek notuje kolejne niepowodzenia. Serię Rosjan przerywa prośbą o czas Sebastian Pawlik.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 15:13)Bartosz Kwolek zablokowany. A w polu zagrywki znów Anton Semyszew ...

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 14:10)Tomasz Fornal jest w gazie!

Skomentuj 1

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 13:9). Anton Semyszew traci na chwilę pewność, a Tomasz Fornal wręcz przeciwnie!

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 12:9). Samolot! Anton Semyszew daleko w aut!

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 11:9)Tomasz Fornal kończy atak! Jeśli wróci on na właściwe obroty, Polacy nie powinni się martwić o dalsze losy tego pojedynku.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 10:9). Ale Rosjanie też się mylą, konkretnie Dmitrij Jakowlew.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 8:9). Polakom znów przytrafia się przestój.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 8:6). Ale Jakub Ziobrowski odpowiada Rosjanom po kilku sekundach w znacznie bardziej widowiskowy sposób.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 7:6). Dmitrij Jakowlew szczęśliwie wybija piłkę po bloku.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 6:4)Łukasz Kozub kompletnie zaskakuje dziś Rosjan kiwkami.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 4:3). Niesamowity atak Antona Semyszewa. Jego zatrzymanie będzie kluczem do odniesienia sukcesu.

Skomentuj 0

IV set, (25:23, 25:20, 19:25, 3:1). Polacy otwierają czwartą odsłonę ze sportową złością!

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 19:25). I wykorzystują już pierwszą z nich, co konkretnie czyni Dmitrij Jakowlew. Gramy dalej. W całym meczu Polacy nadal prowadzą, ale już tylko 2:1.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 19:24). Skutecznie Dmitrij Jakowlew i to Rosjanie mają kilka szans na zakończenie trzeciego seta.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 18:23)Jakub Kochanowski zagrywa w siatkę. Zanosi się na to, że będziemy grać dalej.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 17:22). Nieprawdopodobne. Anton Semyszew w pojedynkę demoluje polski zespół.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 17:21). A na domiar złego, Polacy popełniają błąd podwójnego odbicia.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 17:20). Anton Semyszew w udanej kontrze z pipe'a. Rosjanie niebezpiecznie uciekają.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 17:19). As serwisowy Antona Semyszewa. Znów ten zawodnik mocno daje się Polakom we znaki. Przerwa dla Sebastiana Pawlika.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 17:17)Jakub Ziobrowski potwierdza, że cały czas można na nim polegać.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 15:16). Float Rosjan sprawia jednak kłopoty także polskim przyjmującym.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 15:14). Szybuje, szybuje i przełamuje palce Rosjanina. Oto zagrywka Norberta Hubera!

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 13:13). Asa serwisowego posyła Bartosz Kwolek.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 11:13). Złe przyjęcie Polaków skutkuje bezlitosną kontrą Rosjan.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 11:12)Bartosz Kwolek tym razem nie radzi sobie w ataku z trudnej piłki.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 11:10). Sędziowie odgwizdują błąd rosyjskiemu rozgrywającemu! Polacy odzyskują prowadzenie!

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 10:10). Raz jeszcze Bartosz Kwolek i mamy remis!

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 9:10). Do gry włącza się Bartosz Kwolek i przewaga Rosjan topnieje w szybkim tempie.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 7:9). Polakom w końcu udaje się "ściągnąć" z pola zagrywki śmiertelnie niebezpiecznego Antona Semyszewa.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 6:8). Kolejna akcja kończy się wygraną Rosjan, którzy osiągają dwupunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 6:7). A Anton Semyszew upolowuje zagrywką Mateusza Masłowskiego.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 5:5)Tomasz Fornal znów nie może sobie poradzić z rosyjskim blokiem.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 5:3)Bartosz Kwolek kapitalnie atakuje nie tylko z pierwszej, ale i z drugiej linii.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 3:2). Znów dobrze ustawiony blok Polaków, ale piłka ląduje centymetry poza boiskiem.

Skomentuj 0

III set, (25:23, 25:20, 2:0). Rosjanie rozpoczynają trzecią partię od dwóch katastrofalnych pomyłek.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 25:20). I to również Jakub Kochanowski kończy drugą partię, w jeszcze bardziej widowiskowym stylu - punktową zagrywką. Polacy o krok od gry w finale!

Skomentuj 4
    • Rafi_Piła Zgłoś komentarz
      Prowokuje nieudolnie? Na Ciebie zadziałało ;-)
      • Raf123 Zgłoś komentarz
        Taki maly trol internetowy. Krzyknij to jak bedziesz na 11 listopada, wtedy powiem kozak. A tak siedzisz sobie w domku, trzymajac mamusie za spodnice i prowokujesz nieudolnie.
        • Sebo Sac Zgłoś komentarz
          a ciebie poj....ło???
          Zobacz więcej komentarzy (1)

II set, (25:23, 24:20)Jakub Kochanowski nie daje szans rosyjskim obrońcom atakiem z krótkiej. Setbol.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 23:20). Tym razem Tomasz Fornal się myli, ale zaliczka naszej ekipy wciąż jest bardzo poważna.

Skomentuj 1

II set, (25:23, 22:19)Tomasz Fornal nie błyszczy dziś w ataku, ale w końcówce drugiej partii zdobywa bardzo ważne punkty.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 21:18). Co się jednak odwlecze, to nie uciecze! As Jakuba Ziobrowskiego!

Skomentuj 0

II set, (25:23, 19:18). Polacy nie wykorzystują wybornej okazji do powiększenia przewagi. Zatrzymany Jakub Ziobrowski.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 18:17). Zagrywka ponownie wlewa nadzieję na sukces w serca Rosjan.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 18:15)Bartosz Kwolek nie okazuje żadnej litości rosyjskim blokującym.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 16:14). Widowiskowe zagranie Rosjan przez środek. Ale to Polacy nadal dyktują warunki gry.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 15:12). Profesorska kiwka Łukasza Kozuba. Takiego zagrania nie powstydziliby się wirtuozi rozegrania.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 14:11). Wszystko, co dobre, zaczyna się dla Polaków od potężnych zagrywek Jakuba Ziobrowskiego!

Skomentuj 0

II set, (25:23, 12:11)Jakub Kochanowski pokazuje nieco akrobatyki, niezbędnej do zdobycia punktu atakiem z krótkiej.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 10:9). Błąd popełnia jednak Iwan Piskarjew i Polska znów na prowadzeniu!

Skomentuj 0

II set, (25:23, 8:9). Jeszcze jeden punktowy serwis na koncie Konstantina Abajewa.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 8:8). Konstantiw Abajew doprowadza do remisu potężną zagrywką.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 8:6). Kolejny błąd Rosjan pozwala Polakom utrzymać dwupunktową przewagę.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 5:5). Atak Bartosza Kwolka tym razem podbity, co w kontrze od razu wykorzystuje Anton Semyszew.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 5:3). Dmitrij Jakowlew podaje rękę Polakom.

Skomentuj 0

II set, (25:23, 3:2)Jakub Ziobrowski i Bartosz Kwolek również znakomicie rozpoczynają drugiego seta.

Skomentuj 0

Skomentuj 0

I set, 25:23. Koniec pierwszego seta! Jeszcze jedna wystawa wędruje na prawe skrzydło do Jakuba Ziobrowskiego, a on tym razem przełamuje rosyjski blok. Polacy obejmują w meczu prowadzenie 1:0!

Skomentuj 2

I set, 24:23Jakub Ziobrowski się myli.

Skomentuj 0

I set, 24:22. Rosjanie udowadniają, że nie oddadzą pierwszej partii bez walki. Przerwę bierze trener Polaków.

Skomentuj 0

I set, 24:20Bartosz Kwolek pokazuje wybroną technikę, dając Polsce piłkę setową.

Skomentuj 0

I set, 23:19. Polskiej dominacji ciąg dalszy! Kolejny punkt wędruje na konta Jakuba Ziobrowskiego.

Skomentuj 0

I set, 22:19. Rosjanie znów się mylą! Polacy już bardzo blisko wygrania pierwszej odsłony.

Skomentuj 0

I set, 21:19Norbert Huber lepszy w pojedynku "jeden na jeden" z rosyjskim środkowym.

Skomentuj 0

I set, 20:19Jakub Ziobrowski znów pokazuje, że dwa razy z rzędu nie zamierza się mylić.

Skomentuj 0

I set, 19:18. Rosjanie pokazują, że z ich blokiem nie ma żartów. Przekonuje się o tym Jakub Ziobrowski.

Skomentuj 0

I set, 19:16Bartosz Kwolek ponownie w roli głównej. Biało-Czerwoni wciąż odjeżdżają!

Skomentuj 0

I set, 18:16. Tym razem przerwa na żądanie Rosjan.

Skomentuj 0

I set, 17:16. Świetny fragment gry Bartosza Kwolka, którego dwa udane ataki pozwalają odzyskać prowadzenie!

Skomentuj 0

I set, 15:16. Rosjanie schodzą z minimalną przewagę na drugą przerwę techniczną. W międzyczasie Polacy nie wykorzystali okazji do przejęcia inicjatywy.

Skomentuj 0

I set, 13:14. Polski blok znów dobrze ustawiony, ale tym razem minimalnie nieskuteczny.

Skomentuj 0

I set, 12:13. Popis polskich środkowych. Norbert Huber posyła kąśliwego floata, a Jakub Kochanowski kończy krótką.

Skomentuj 0

I set, 10:13. O czas prosi Sebastian Pawlik.

Skomentuj 0

I set, 10:12. Atak Tomasza Fornala wybroniony, a kontra Iwana Piskarjewa bezlitosna.

Skomentuj 0

I set, 9:10. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Jakub Ziobrowski zablokowany.

Skomentuj 0

I set, 9:8Jakub Ziobrowski nie bawi się jak dotąd w techniczne rozwiązania. I działa to na jego korzyść.

Skomentuj 0

I set, 8:6. Bardzo dobra jakość przyjęcia po polskiej stronie pozwala jak dotąd Łukaszowi Kozubowi na swobodne kierowanie grą drużyny.

Skomentuj 0

I set, 7:5. Poprawka Jakuba Ziobrowskiego w ataku już skuteczna.

Skomentuj 0

I set, 5:4Jakub Ziobrowski mocno się myli w ataku. Pierwszy tak poważny błąd naszego zespołu.

Skomentuj 0

I set, 5:2. Blok Polaków po raz trzeci!

Skomentuj 0

I set, 4:2. Jeszcze jeden kapitalny blok Polaków. Tym razem jego autorem, w pojedynkę, Jakub Kochanowski.

Skomentuj 0

I set, 2:1. Bardzo trudna zagrywka Bartosza Kwolka pozwala Polakom zablokować Dmitrija Jakowlewa.

Skomentuj 0

Wyjściowe składy:

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero)

Rosja: Semyszew, Abajew, Kononow, Czanczikow, Jakowlew, Piskarjew, Melkozerow (libero)

Skomentuj -1

Dobiega końca rozgrzewka. Obie ekipy wykonają jeszcze kilka zagrywek i już za chwilę nastąpi ich prezentacja.

Skomentuj 0

Na wznowienie relacji zapraszamy zatem od godziny 16:35.

Skomentuj 0

Organizatorzy właśnie ogłosili, że rywalizacji Polaków z Rosjanami rozpocznie się o godzinie 16:45 czasu polskiego.

Skomentuj 0

Wciąż nie wiadomo, o której dokładnie wybrzmi pierwszy gwizdek w meczu Polska - Rosja.

Skomentuj 0

Najlepiej punktującym z Polaków jest jak dotąd przyjmujący Bartosz Kwolek, mający na koncie 81 zdobytych "oczek".

Skomentuj 0

Oto, co do powiedzenia po ostatnim pojedynku grupowym z Bułgarią (3:0) miał do powiedzenia trener Polaków Sebastian Pawlik.

Skomentuj 0

Kilku polskich siatkarzy plasuje się po fazie grupowej w czołówkach rankingów indywidualnych.

Skomentuj 0

Wiadomo już, że rywalizacja Polaków z Rosjanami rozpocznie się z kilkunastominutowym opóźnienem. W hali w Płowdiw trwa bowiem jeszcze jeden z meczów o miejsca 5-8.

Skomentuj 0

- Rosjanie mają dobrą zagrywkę i blok, ale nie boimy się tego - zapowiedział Łukasz Kozub, pierwszy rozgrywający reprezentacji Polski juniorów.

Skomentuj 0

Rosjanie natomiast zajęli 2. miejsce w grupie II, przegrywając tylko jedno spotkanie - 2:3 z Włochami.

Skomentuj 0

Reprezentacja Polski przystępuje do półfinałowej rywalizacji jako zwycięzca grupy I. W dotychczasowych pięciu występach, nasi młodzi siatkarze zanotowali komplet zwycięstw.