Rekordowa liczba drużyn w cyklu World Grand Prix 2017. Znamy skład poszczególnych dywizji
Światowa Federacja Siatkówki ogłosiła skład poszczególnych dywizji cyklu World Grand Prix 2017. W rywalizacji wezmą udział 32 zespoły. Wzrośnie również pula nagród, która w kolejnym sezonie wynosić będzie 600 tysięcy dolarów.
Skład poszczególnych dywizji cyklu WGP 2017:
Dywizja I: Brazylia, Belgia, Turcja, Serbia, USA, Rosja, Włochy, Chiny, Holandia, Dominikana, Japonia, Tajlandia
Terminarz turniejów I dywizji WGP:
Turniej nr I - 7-9 lipiec 2017
Grupa A1: Brazylia, Belgia, Turcja, Serbia
Grupa B1: USA, Rosja, Włochy, Chiny
Grupa C1: Holandia, Dominikana, Japonia, Tajlandia
Turniej nr II - 14-16 lipiec 2017 r.
Grupa D1: Brazylia, Tajlandia, Japonia, Serbia
Grupa E1: USA, Turcja, Włochy, Chiny
Grupa F1: Holandia, Dominikana, Rosja, Belgia
Turniej nr III - 21-23 lipiec 2017 r.
Grupa G1: Japonia, Rosja, Chiny, Serbia
Grupa H1: Włochy, Dominikana, Turcja, Tajlandia
Grupa I1: Holandia, Belgia, USA, Brazylia
Final Six I dywizji zaplanowano w dniach 2-6 sierpnia 2017 r.
***
Terminarz turniejów II dywizji WGP:
[b]Dywizja II: [/b]Niemcy, Bułgaria, Korea, Kazachstan, Polska, Kanada, Argentyna, Chorwacja, Portoryko, Peru, Czechy, Kenia
Turniej nr I - 7-9 lipiec 2017
Grupa A2: Niemcy, Bułgaria*, Korea, Kazachstan
Grupa B2: Polska, Kanada, Argentyna*, Chorwacja
Grupa C2: Portoryko, Czechy, Peru*, Kenia
Turniej nr II - 14-16 lipiec 2017 r.
Grupa D2: Niemcy, Kenia, Chorwacja, Kazachstan*
Grupa E2: Polska*, Korea, Argentyna, Peru
Grupa F2: Portoryko*, Czechy, Kanada, Bułgaria
Turniej nr III - 21-23 lipiec 2017 r.
Grupa G2: Niemcy, Kanada*, Peru, Kenia
Grupa H2: Polska, Czechy, Korea*, Kazachstan
Grupa I2: Portoryko, Bułgaria, Argentyna, Chorwacja*
Final Four II dywizji zaplanowano w dniach 28-30 lipca 2017 r.
***
Terminarz turniejów III dywizji WGP:
Dywizja III: Australia, Trynidad i Tobago, Węgry, Meksyk, Kolumbia, Azerbejdżan, Kamerun, Algieria
Turniej nr I - 7-9 lipiec 2017
Grupa A3: Australia, Trynidad i Tobago, Meksyk, Węgry
Grupa B3: Kolumbia, Azerbejdżan, Kamerun, Węgry
Turniej nr II - 14-16 lipiec 2017 r.
Grupa C3: Węgry, Algieria, Meksyk, Azerbejdżan
Grupa D3: Kolumbia, Trynidad i Tobago, Kamerun, Australia
Final Four III dywizji zaplanowano w dniach 22-23 lipca 2017 r.