Memoriał Krzysztofa Turka: udane otwarcie MKS-u Będzin

W Katowicach rozpoczął się towarzyski turniej z udziałem zespołów z PlusLigi. W meczu otwarcia MKS Będzin zmierzył się z BBTS-em Bielsko-Biała. Będzinianie wygrali 4:0.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

W I Memoriale Krzysztofa Turka występują drużyny z PlusLigi - gospodarz zmagań GKS Katowice, MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała.

Każdego dnia odbywa się jeden mecz. O liczbie rozegranych partii w poszczególnych spotkaniach decydują trenerzy, jednak każde z nich będzie trwać minimum trzy sety.

Rywalizacja w Katowicach rozpoczęła się bez udziału gospodarzy, na boisku pojawili się siatkarze MKS-u i BBTS-u. Drużyny rozegrały cztery sety i w każdym z nich lepsi byli będzinianie. Dwie pierwsze partie były najbardziej zacięte, gdyż kończyły się grą na przewagi.

Drugiego dnia Memoriału zagrają ze sobą GKS Katowice i MKS Będzin. Obie ekipy od niedawna trenują w pełnym składzie. Do beniaminka PlusLigi dołączył Belg Gert van Walle, a do Będzina dotarli złoci polscy juniorzy Dawid Woch i Łukasz Kozub.

MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 4:0 (26:24, 26:24, 25:20, 25:23)

MKS: Waliński (12), Ratajczak (4), Seif (2), Piotrowski (16), Russell (9), Rejno (9), Potera (libero) oraz Woch (1), Roberts (10), Kozub (1), Przybyła (3), Stysiał (libero), Peszko (1), Araujo.

BBTS: Gaca (4), Storożyłow (2), Siek (3), Modzelewski (5), Janeczek (10), Kwasowski (10), Czauderna (libero) oraz Koziura (libero), Grzechnik (7), Gryc (5), Bieńkowski, Lipiński (7).

Terminarz I Memoriału Krzysztofa Turka (Katowice-Szopienice):

Piątek, 16 września:

Sobota, 17 września:

GKS Katowice - MKS Będzin (godz. 19:00)

Niedziela, 18 września:

GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała (godz. 17:00)

Wstęp na I Memoriał Krzysztofa Turka jest wolny, lecz liczba miejsca na trybunach ograniczona. Turniej odbywa się w Katowicach-Szopienicach.

Zmarły w 2015 roku działacz był współzałożycielem i wieloletnim wiceprezesem Sokoła 43 Katowice, a także sędzią Śląskiego Związku Piłki Siatkowej i współorganizatorem wielu siatkarskich imprez.