Developres SkyRes Rzeszów najlepszy w Kobyłce

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły w dwudniowym turnieju "Siatkówka w Trójce" rozgrywanym w Kobyłce. W finale ekipa z Podkarpacia pokonała w trzech setach Legionovię Legionowo.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Rywalizacja toczyła się już od godziny 10:00, kiedy to na boisku Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce zaprezentowały się ekipy Budowlanych Łódź i Polskiego Cukru Muszynianki Enea. Obie przegrały swoje piątkowe mecze, więc przyszło im zmierzyć się w meczu o trzecie miejsce.

Każdy z trzech rozegranych setów wyglądał niemal tak samo. Rozpoczynał się od dwu- lub trzypunktowego prowadzenia Mineralnych, ale łodzianki przejmowały kontrolę nad przebiegiem zdarzeń jeszcze zanim zdobywały 10. punkt w secie. Później dzięki dobrej dyspozycji w bloku i zagrywce nie dawały się już dogonić.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 15:25, 23:25)

Muszynianka: Wilk (1), Łyszkiewicz (10), Savić (6), Cirkiz (2), Wójcik (10), Lis (6), Medyńska (libero) oraz Rabka (1), Szabó.

Budowlani: Tobiasz (4), Kutyła (6), Pycia (6), Grobelna (21), Beier (10), Pelc (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer.

MVP: Kaja Grobelna (Budowlani).

***

Finał turnieju w Kobyłce nie dostarczył wielu emocji poza drugim setem. W pierwszym i trzecim zdecydowanie lepsze okazały się rzeszowianki. Jednak zarówno Robert Strzałkowski, jak i Jacek Skrok dość dużo rotowali składem i sprawdzali różne ustawienia.

Nie obyło się niestety bez kontrowersji. Podczas drugiej odsłony legionowianki prowadziły 23:21, ale na skutek błędnych decyzji sędziowskich  nie przyznano im 24. punktu, a całą partię na przewagi wygrały rzeszowianki.

Legionovia Legionowo - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (17:25, 24:26, 19:25)

Legionovia: Grabka, Skiba, Połeć, Bączyńska, Mikołajewska, Chojnacka, Adamek (libero) oraz Wawrzyniak, Bociek, Pacak, Korabiec (libero), Alagierska, Rasińska.

Developres: Kaczmar, Kaczorowska, Hawryła, Flakus, Kamenova, Mróz, Borek (libero) oraz Żabińska, Śliwińska, Szczygieł, Helić, Nickowska (libero), Szymańska.

MVP meczu finałowego: Anna Kaczmar (Developres).

MVP całego turnieju: Klaudia Kaczorowska (Developres).