Wygrana Skry na otwarcie turnieju w Kobyłce

W pierwszym starciu plusligowych ekip na turnieju w Kobyłce PGE Skra Bełchatów okazała się lepsza od ONICO AZS Politechniki Warszawskiej i wygrała 3:0.

Anna Bagińska
PGE Skra Bełchatów WP SportoweFakty / Karol Słomka / PGE Skra Bełchatów

W pierwszym secie warszawianie popełnili zbyt wiele błędów i rywal odskoczył na kilka punktów przewagi 15:11. Mimo prób obrobienia strat, akademikom nie udało się już wyrównać stanu seta i przegrali tę partię.

W drugiej odsłonie najpierw po serii Przemysława Smolińskiego na zagrywce przewagę wypracowali sobie warszawianie. Jednak w dalszej części seta także bełchatowianie sporo punktowali serwisem. Widać było, że dostali od Philippe'a Blaina swobodę w tym elemencie. W wyrównanej końcówce o losach partii zadecydowały dwa skuteczne zagrania Mariusza Wlazłego.

W trzeciej odsłonie meczu trener Skry desygnował do gry drugą szóstkę. Zmiany w składzie nie ominęły też akademików. Przez dłuższą chwilę okazję do zaprezentowania się w nowych barwach miał Bartosz Kwolek. Po zaciętej walce także w tym secie lepsi okazali się siatkarze z Bełchatowa.

PGE Skra Bełchatów - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

PGE: Lisinac, Wlazły, Kłos, Uriarte, Szalpuk, Penczew, Piechocki (libero) oraz Janusz, Luburić, Gladyr

AZS: Smoliński, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Halaba, Kowalczyk, Mikołajczak