Memoriał Krzysztofa Turka: beniaminek przegrał po walce z MKS-em Będzin

W Katowicach trwa towarzyski turniej z udziałem zespołów z PlusLigi. Drugiego dnia rywalizacji MKS Będzin odniósł swoje drugie zwycięstwo, pokonując GKS Katowice 3:2.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

W I Memoriale Krzysztofa Turka występują drużyny z PlusLigi - gospodarz zmagań GKS Katowice, MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała.

Każdego dnia odbywa się jeden mecz. O liczbie rozegranych partii w poszczególnych spotkaniach decydują trenerzy, jednak każde z nich będzie trwać minimum trzy sety.

Drugiego dnia rywalizacji na parkiet wybiegli siatkarze GKS-u i MKS-u. W dwóch pierwszych setach lepsi byli będzinianie, którzy utrudniali rywalom grę swoją trudną zagrywką.

Gospodarze przełamali swoją niemoc w dwóch kolejnych partiach, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej odsłonie Ślązacy popełnili kilka błędów, przez co ich straty urosły do czterech punktów. Będzinianie nie wypuścili już z rąk tej przewagi i triumfowali.

Dla GKS-u była to pierwsza porażka w trakcie bieżących przygotowań do sezonu 2016/17.

Ostatniego dnia zmagań w I Memoriale Krzysztofa Turka gospodarze, GKS Katowice, zagrają z BBTS-em Bielsko-Biała. Obie drużyny mają na koncie po jednej porażce, więc będzie to walka o zajęcie drugiego miejsca w turnieju.

GKS Katowice - MKS Będzin 2:3 (20:25, 16:25, 25:22, 25:23, 12:15)

GKS: Falaschi, Kapelus, Kalembka, Butryn, Sobański, Krulicki, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Fijałek, Błoński, Stelmach, Pietraszko.

MKS: Seif, Waliński, Ratajczak, Araujo, Roberts, Rejno, Potera (libero) oraz Woch, Kozub, Piotrowski, Peszko, Przybyła.

Terminarz I Memoriału Krzysztofa Turka (Katowice-Szopienice):

Piątek, 16 września:
MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 4:0 (26:24, 26:24, 25:20, 25:23)

Sobota, 17 września:

Niedziela, 18 września:

GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała (godz. 17:00)

Wstęp na I Memoriał Krzysztofa Turka jest wolny, lecz liczba miejsca na trybunach ograniczona. Turniej odbywa się w Katowicach-Szopienicach.

Zmarły w 2015 roku działacz był współzałożycielem i wieloletnim wiceprezesem Sokoła 43 Katowice, a także sędzią Śląskiego Związku Piłki Siatkowej i współorganizatorem wielu siatkarskich imprez.