ONICO AZS Politechnika Warszawska trzecia w turnieju w Kobyłce

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej zajęli trzecie miejsce w turnieju rozgrywanym w Kobyłce. Pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:2.

Anna Bagińska

W meczu o 3. miejsce turnieju "Siatkówka w Trójce" stanęły naprzeciwko siebie dwie drużyny z Mazowsza. Od początku w szeregach Politechniki szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostał Bartosz Kwolek, który spisał się bardzo dobrze. Zdobył w sumie 17 punktów, co było drugim wynikiem w drużynie i atakował ze skutecznością prawie 50 proc. Po drugiej stronie z kolei można było z kolei obserwować poczynania jego kolegi z juniorskiej reprezentacji. Mowa tutaj o Tomaszu Fornalu, który już w pierwszym secie zmienił słabo spisującego się Łukasza Wiese i również zapisał na swoim koncie 17 oczek, przy 52 proc. skuteczności.

W pierwszej partii wyraźnie przeważali akademicy, którzy w pewnym momencie już prowadzili sześcioma punktami. Trener Robert Prygiel od początku spotkania postawił na Kacpra Gonciarza na rozegraniu i przynajmniej na początku pojedynku nie wychodziło to radomianom na dobre. Jednak w drugiej partii już ich gra zaczęła wyglądać lepiej. Rozegrał się David Smith, który pokazał, że w nowym klubie będą mieli z niego dużo pożytku. To po jego punktowym bloku, jednym z czterech w całym meczu, radomianie wyszli na prowadzenie 13:9. Z czasem tylko powiększali przewagę i wygrali drugiego seta.

W trzeciej odsłonie meczu wynik oscylował wokół remisu i został rozstrzygnięty dopiero w zaciętej końcówce na korzyść warszawian. Sporo dobrego przyniosła zmiana na pozycji atakującego. Michał Filip nie był tego dnia skuteczny, w jego miejsce na stałe od trzeciej partii pojawił się Paweł Mikołajczak, który był najlepiej punktującym zawodnikiem AZS-u, z dorobkiem 18 oczek. W czwartym secie akademicy potrafili odrobić pięciopunktową stratę, mieli nawet piłkę meczową, ale przegrali kolejną wyrównaną końcówkę.

W tie-breaku radomianie popełniali za dużo błędów, zresztą kierowanie w drugiej części meczu większości zagrywek w kierunku Tomasza Fornala przyniosło skutek, bo przyjmujący Czarnych nie miał już siły przebijać się przez warszawski blok. W efekcie podopieczni Jakuba Bednaruka wygrali decydującą partię 15:10 i zajęli trzecie miejsce w turnieju.

ONICO AZS Politechnika Warszawska  - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:18, 16:25, 25:21, 27:29, 15:10)

AZS PW: Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Świrydowicz, Kwolek, Olenderek (libero) oraz Kowalczyk, Smoliński, Firlej, Mikołajczak, Gruszczyński (libero)

Cerrad Czarni: Bołądź, Ostrowski, Wiese, Żaliński, Smith, Gonciarz, Watten (libero) oraz Kędzierski, Ziobrowski, Fornal