Memoriał Zdzisława Ambroziaka: wygrana ONICO AZS Politechniki Warszawskiej na otwarcie turnieju

W meczu otwierającym rozgrywany w Warszawie XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka siatkarze ONICO AZS Politechniki pokonali AZS Częstochowa 3:0.

Anna Bagińska

W pierwszej partii początkowo przewagę wypracowali warszawianie przy zagrywce Michała Filipa i utrzymywali ją przez większą część seta. Dopiero w końcówce po dwóch punktowych zagrywkach Rafała Szymury na tablicy wyników pojawił się remis. W grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze.

Druga partia była równie zacięta i nawet jak podopieczni Jakuba Bednaruka odskakiwali na dwa, trzy punkty, to potem w prosty sposób tracili przewagę. Jednak w końcówce ponownie okazali się lepsi.

W trzeciej odsłonie inżynierowie szybko wypracowali sobie sporą przewagę, w czym duża zasługa zagrywek Łukasza Łapszyńskiego. W połowie seta w drużynie ze stolicy zaczęły się problemy z przyjęciem. Za Guillaume'a Samikę na boisku pojawił się Bartosz Kwolek i warszawianie wrócili do wysokiej przewagi. Ostatecznie wygrali tę partię do 15.

Najlepszym zawodnikiem ONICO AZS został wygrany Michał Filip, który z dorobkiem 18 oczek był jednocześnie najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. W drużynie z Częstochowy najlepszym graczem wybrano Adama Kowalskiego.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:0 (27:25, 27:25, 25:15)

ONICO AZS PW: Zagumny, Halaba, Wrona, Samica, Filip, Świrydowicz, Olenderek (libero) oraz Łapszyński, Kwolek, Firlej.

AZS Częstochowa: Wawrzyńczyk, Moroz, Adamajtis, Buniak, Janus, Buczek, Kowalski A. (libero) oraz Kowalski T., Szymura, Grebeniuk, Szlubowski.

***

W drugim meczu Memoriału Zdzisława Ambroziaka, który równolegle został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim, Łuczniczka Bydgoszcz pokonała Effector Kielce. Po w miarę wyrównanych dwóch pierwszych partiach, kolejne łatwo wygrali podopieczni Piotra Makowskiego.

W sobotę w meczu o piąte miejsce zmierzą się więc drużyny z Częstochowy i Kielc. W pierwszym półfinale o godz. 15:00 ONICO AZS podejmie Lotos Trefl Gdańsk,  a o godz. 17:30 bydgoszczanie zagrają o finał z Asseco Resovią Rzeszów.

Łuczniczka Bydgoszcz  - Effector Kielce 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 25:18)

Łuczniczka: Szczurek, Nowakowski, Sacharewicz, Gromadowski, Katić, Yudin, Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka, Filipiak, Sieńko, Bobrowski.

Effector: Komenda, Więckowski, Orobko, Pawliński, Formela, Maćkowiak, Sobczak (libero) oraz Bućko, Antosik, Biniek (libero).