Turniej w Zawierciu: sobota niespodzianek. Wygrana GKS-u Katowice i Aluron Virtu Warty Zawiercie

W Zawierciu odbywa się towarzyski turniej, który jest generalnym sprawdzianem dla trzech drużyn z PlusLigi. Pierwszego dnia zwycięstwa odnieśli siatkarze GKS-u Katowice i Aluron Virtu Warty Zawiercie, którzy spotkają się w finale.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

W Zawierciu (w hali OSiR II Zawiercie, ul. Blanowska 40) trwa towarzyski turniej, w którym udział biorą trzy zespoły z PlusLigi (GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i BBTS Bielsko-Biała) oraz gospodarz, Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Dla drużyn z ekstraklasy jest to ostateczny sprawdzian przed startem rozgrywek.

W sobotę jako pierwsi wybiegli na parkiet siatkarze GieKSy i Jastrzębskiego Węgla. Ostatecznie to beniaminek PlusLigi pokonał bardziej doświadczoną drużynę i to bez straty seta. W końcówce pierwszej partii oficjalny debiut w barwach GKS-u zaliczył Belg, Gert van Walle.

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 3:0 (24:26, 19:25, 19:25)

GKS Katowice: Butryn, Falaschi, Krulicki, Błoński, Kalembka, Kapelus, Stańczak (libero) oraz Stelmach, Mariański (libero), Van Walle.

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Gil, Sobala, Bachmatiuk, Oliva, Touzinsky, Popiwczak (libero) oraz Gdowski (libero), Muzaj, Ernastowicz.

W drugiej półfinałowej konfrontacji po przeciwnych stronach siatki stanęli gospodarze oraz BBTS. Pierwszy set pokazał, że będzie to wyrównany pojedynek, gdyż bielszczanie wygrali dopiero 32:30. Kolejne dwie odsłony padły łupem zawiercian. Wprawdzie BBTS doprowadził do tie-breaka, ale w tej odsłonie gospodarze turnieju byli zdecydowanie lepsi.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (30:32, 25:18, 25:21, 22:25, 15:7)

W sobotę zostały rozegrane mecze półfinałowe, zaś w niedzielę dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć. O godzinie 11 rozpocznie się spotkanie o trzecie miejsce (Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała), zaś mecz finałowy zostanie rozegrany 45 minut po poprzednim pojedynku (Aluron Virtu Warta Zawiercie - GKS Katowice).

Terminarz III Turnieju Piłki Siatkowej pod patronatem Prezydenta Miasta Zawiercia: