Legionovia pokonała Atom Trefl za zamkniętymi drzwiami

Siatkarki Legionovii pokonały Atom Trefl Sopot 3:2 w pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów zaplanowanych na bieżący weekend w legionowskiej Arenie. Spotkanie to miało charakter zamknięty.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Pierwsze trzy sety rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie wygrywając dwukrotnie do 11 oraz do 19. Trenerzy obu ekip postanowili jednak rozegrać kolejne dwie partie, a w tych lepsze okazały się sopocianki triumfując dwa razy po 25:20.

W związku z powrotem przepisu o 10-minutowej przerwie między drugą a trzecią odsłoną, zespoły uzgodniły, że dojdzie do niej również podczas tego meczu kontrolnego. Przerwa ta raczej nie wybiła z rytmu podopiecznych Roberta Strzałkowskiego, choć w trzecim secie sytuacja boiskowa zaczęła się nieco wyrównywać.

Ekipy z Legionowa i Sopotu zmierzą się ze sobą ponownie w sobotę. Spotkanie to, podobnie jak piątkowe, odbędzie się bez udziału publiczności.

Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:11, 25:11, 25:19, 20:25, 20:25)

Legionovia: Grabka (3), Mikołajewska (8), Chojnacka (19), Bociek (10), Skiba (17), Połeć (11), Adamek (libero) oraz Pacak (4), Rasińska (10), Wawrzyniak, Korabiec (libero).

Atom Trefl: Gajewska, Damaske (8), Bednarek (2), Goliat (7), Fedusio (13), Łukasik J. (7), Kulig (libero) oraz Mielczarek (13), Łukasik M. (9), Mras, Skorupa, Wójcik (5), Bodasińska (libero).