PGE Skra Bełchatów lepsza od mistrza Niemiec

PGE Skra Bełchatów wygrała 3:0 z Berlin Recycling Volleys w ramach turnieju Giganci Siatkówki. O najcenniejszy puchar zagra w niedzielę z VfB Friedrichshafen.

WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

PGE Skra Bełchatów jest uczestnikiem turnieju charytatywnego od pierwszej edycji.

Premierowego seta zakończył asem serwisowym na 29:27 Srećko Lisinac. Bełchatowianie gonili Berlin Recycling Volleys przez większą część partii aż w końcu dopadli przeciwnika, a ten z powiązanymi z nerwów rękoma, zaczął popełniać błędy.

Skra rozpoczęła mecz szóstką z między innymi Gladyrem, Szalpukiem oraz Michałem Winiarskim, który został przywitany najgłośniej w hali. Właśnie były reprezentant Polski zakończył drugiego seta atakiem na 25:18. Gra Skry wyglądała coraz lepiej i mistrz Niemiec musiał ratować się przed porażką.

Trzeci set wyglądał podobnie jak pierwszy. Skra rozpoczęła w odpowiednim momencie ostrzał zagrywką i pracę blokiem. Na prowadzenie wyszła przy stanie 19:18 po autowym ataku Rubena Scotta i od tego momentu pilnowała zaliczki. Mecz skończył się więc wynikiem 3:0 w setach i w niedzielę Skra zagra z VfB Friedrichshafen o najcenniejszy puchar.

Turniej Giganci Siatkówki zadomowił się w ostatnich latach w Szczecinie. W pierwszym meczu trwającej edycji VfB Friedrichshafen wygrał 3:0 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Organizatorzy zaproponowali formułę Polska - Niemcy, więc we wszystkich meczach mierzą się przedstawiciel PlusLigi z zachodnim sąsiadem.

PGE Skra Bełchatów - Berlin Recycling Volleys 3:0 (29:27, 25:18, 25:23)