Belgia: błysk Łukasza Szarka, wygrana zespołu Piotra Orczyka

W niedzielnych spotkaniach ligi belgijskiej wystąpiło dwóch Polaków. Występujący w Knacku Roeselare Piotr Orczyk cieszył się ze zwycięstwa, a Łukasz Szarek z VBC Axis Shanks Guibertin, mimo świetnego występu, musiał przełknąć gorycz porażki.

Wiktor Gumiński
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

28 - tyle punktów zdobytych przez Szarka nie wystarczyło jego zespołowi do odniesienia wyjazdowego triumfu nad VBC Waremme. Goście prowadzili po trzech setach 2:1, ale w kolejnych dwóch setach byli już tylko tłem dla rywali. Polski atakujący był najlepiej punktującym meczu, który zakończył ze 46-procentową skutecznością w ataku (25/53) i 3 udanymi blokami.

Mniej imponująco w statystykach wyglądał występ Orczyka, ale to przyjmujący Knacku miał ostatecznie więcej powodów do radości po zakończeniu inauguracyjnej serii spotkań. Jego drużyna co prawda roztrwoniła dwusetową zaliczkę w starciu z Topvolley Callant Antwerpią, ale tie-breaka rozstrzygnęła już po swojej myśli. Przyjmujący zdobył łącznie 8 "oczek" - 5 atakiem (skut. 28 proc.), 2 blokiem i 1 zagrywką.

Wyniki niedzielnych (16.10) spotkań 1. kolejki ligi belgijskiej:

VBC Waremme - VBC Axis Shanks Guibertin 3:2 (25:22, 23:25, 15:25, 25:15, 15:7)

Topvolley Callant Antwerpia - Knack Roeselare 2:3 (18:25, 22:25, 25:21, 25:20, 12:15)