Chemik - PTPS Piła: gładka inauguracja mistrzyń Polski

Siatkarki Chemika Police rozpoczęły sezon w Orlen Lidze od zwycięstwa 3:0 z PTPS Piła. Mistrzynie Polski miały tylko jeden moment dekoncentracji w drugim secie.

WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

W szóstce Chemika Police była Anna Werblińska, która w środku tygodnia walczyła z przeziębieniem. Kibice mogli zobaczyć w akcji debiutantkę Katarzynę Zaroślińską i przywitać po dłuższej przerwie Aleksandrę Krzos. Właśnie obecność reprezentantki Polski na libero była jedyną niespodzianką, jaką przygotował na sobotę trener Jakub Głuszak.

Dominatorki prowadziły grę od początku meczu. Nie minęła połowa pierwszego seta, a Łukasz Przybylak poprosił o dwie przerwy na żądanie. Chemik stłamsił młodą drużynę z Piły atakiem oraz blokiem. Głuszak przechadzał się jak na wieczornym spacerze przy linii, a jego siatkarki nie dostarczały powodów do zdenerwowania. Punkt na 25:12 zdobyła blokiem Aleksandra Jagieło.

Właśnie Jagieło i Werblińska napędzały ofensywę Chemika. Powoli rozkręcała się Zaroślińska, a kiedy w drugim secie najpierw zablokowała rywalki, a następnie ustrzeliła zagrywką, jakby spadła z niej debiutancka trema. Dobrze na siatce bawiła się wicemistrzyni olimpijska Stefana Veljković.

PTPS Piła nie miał takich indywidualności, choć warto odnotować, że wejście z kwadratu rezerwowych Żanety Baran było dobrym impulsem.

Po wspomnianej roszadzie mecz na chwilę nabrał rumieńców. Oliwia Urban popisała się asem serwisowym, Aleksandra Jagieło wyrzuciła piłkę w aut i zrobiło się tylko 14:13 dla Chemika w drugim secie. Głuszak poprosił o przerwę, a Chemik opanował sytuację i wygrał 25:19. Tuż przed finiszem na boisku pojawiła się utalentowana Nikola Abramajtys.

Trzeci set to kontynuacja punktowania pilanek. Przewaga Chemika nie była już równie miażdżąca jak początku, ale wyraźna. Kibice czekali na powrót mistrzyń Polski pięć miesięcy, a w hali spędzili tylko nieco ponad godzinę. Policzanki wygrały gładko i natychmiast wskoczyły na górę tabeli Orlen Ligi.

Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

Chemik: Wołosz (6), Werblińska (11), Jagieło (11), Bednarek-Kasza (8), Veljković (8), Zaroślińska (20), Krzos (libero) oraz Abramajtys (1), Blagojević

PTPS: Szubert (3), Austin (5), Urban (4), Ogoms (1), Stencel (3), Kwiatkowska, Markiewicz (libero) oraz Baran (7), Dumanić (5), Piśla (2), Kucharska, Kukulska (3)

MVP: Joanna Wołosz (Chemik).