Mecz błędów w Rzeszowie. Przewagą Asseco Resovii była ofensywa

W 4. kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów podejmowała Lotos Trefl Gdańsk. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy w czterech setach. Nie było to spotkanie stojące na wysokim poziomie.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Starcie Asseco Resovii Rzeszów z Lotosem Treflem Gdańsk w piątkowy wieczór przebiegło bez większych emocji. Wygrali podopieczni Andrzeja Kowala stosunkiem setów 3:1, a wszystkie z partii kończyły się wysokim prowadzeniem którejś z drużyn.

Przewagą Pasów dającą jej ostatecznie trzy punkty w ligowej tabeli, była lepsza gra w ofensywie. Atakowali oni ze skutecznością rzędu 49 proc. przy 37 proc. przyjezdnych. Dodatkowo popełnili o wiele mniej błędów niż rywale. Jednakże warto również powiedzieć o tym, że tak niska skuteczność Lotosu Trefla była spowodowana świetną grą w obronie Damiana Wojtaszka, który rzadko pozwalał aby piłka wpadła w boisko rzeszowian. Najlepsi w ofensywie byli Marko Ivović (53 proc.) oraz Dmytro Paszycki (57 proc.)

Następnie, choć to gdańszczanie częściej ustawiali podwójny i potrójny blok przeciwnikowi, zaliczyli mniej bezpośrednich punktów dzięki temu elementowi. Lotos Trefl zdołał powstrzymać Asseco Resovię 9 razy, natomiast ci odpłacili im się 11 blokami. Najgorzej mecz pod kątem bloków będzie wspominał Thibault Rossard, który aż 6 razy nie poradził sobie z gdańskim murem.

Nieodłączną częścią spotkania były błędy własne, notorycznie popełniane przez obie ekipy. Najwięcej pomyłek miało miejsce na linii 9. metra. Wicemistrzowie Polski oddali aż 21 punktów zepsutym serwisem, z kolei siatkarze Andrei Anastasiego 17. Mimo tego, że statystyki tego nie oddają zagrywka była kolejnym atutem Pasów, szczególnie w czwartym secie. Podkarpaccy zawodnicy często zmieniali strefy w które serwowali, co mocno rozrzucało gdańską defensywę i sprawiało problemy w poprawnym wyprowadzeniu pierwszej akcji. Obie ekipy utrzymywały 43 proc. przyjęcia pozytywnego.