Liga Mistrzyń: start eliminacji bez niespodzianek

Zakończyła się pierwsza runda kwalifikacji do rozgrywek Ligi Mistrzyń w sezonie 2016/2017. Awans do kolejnego etapu eliminacji uzyskały Maritza Płowdiw i Kohila VC.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
W pierwszej rundzie eliminacyjnej znalazły się cztery zespoły, które utworzyły pary. Gra toczyła się systemem mecz-rewanż.

Pierwsze spotkania zakończyły się pewnymi zwycięstwami Maritzy Płowdiw i Kohili VC. Obu drużynom do awansu wystarczyły tylko dwa zwycięskie sety w rewanżowych starciach.

Z kolei KV Drita Gjilan i Luka Bar musiały wygrać mecze za trzy punkty (czyli w stosunku 3:0 lub 3:1), a potem jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w tak zwanym złotym secie, by awansować do kolejnej rundy.

Jednak w rewanżach nie było niespodzianek. Maritza wykorzystała atut własnego parkietu i ponownie pokonała KV Dritę Gjilan w stosunku 3:0. Natomiast w pojedynku Luki Bart z Kohilą VC było więcej emocji. Mecz rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku, ale i tak zwycięstwo odniosły siatkarki Kohili.

Awans do drugiej rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Mistrzyń zdobyły Maritza Płowdiw i Kohila VC. W następnej fazie te zespoły zmierzą się odpowiednio z Eczacibasi Vitra Stambuł i Vizurą Belgrad.