Adam Grabowski: Nie zadowolił mnie tylko jeden set

W 2. kolejce Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz przegrał z Chemikiem Police 1:3, mimo że prowadził 1:0 w setach i 12:6 w drugim. - Wierzę, że nie tylko mnie w zespole nie zadowoliła jedna wygrana partia z mistrzyniami Polski - zaznaczył Adam Grabowski.

Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin
W połowie drugiej odsłony meczu sympatycy bydgoskiej drużyny przecierali oczy ze zdumienia. Siatkarki Pałacu doskonale wykorzystały fakt, że Chemik nie rozpoczął meczu w Łuczniczce w najmocniejszym składzie. Dzięki skutecznej grze w zagrywce i dobrej efektywności na siatce Eweliny Krzywickiej miejscowe były o krok od objęcia prowadzenia w meczu 2:0.

Przy stanie 6:12 w drugiej partii zareagował jednak Jakub Głuszak, który wprowadził na parkiet m. in. Joannę Wołosz, Stefanę Veljković i Annę Werblińskę. Przyjmująca i środkowa swoimi świetnymi zagrywkami rozregulowały przyjęcie Pałacu. Co więcej przy dobrej postawie w tym elemencie Veljković i Werblińskiej w polu serwisowym obudziła się także Agnieszka Bednarek-Kasza.

- Trudno się grało przy tak zagrywających przeciwniczkach. Bardzo dobrze prezentowała się m. in. w tym elemencie Agnieszka Bednarek-Kasza, którą pamiętam jeszcze z czasów wspólnej pracy w Pile - stwierdził Adam Grabowski.

Gdy bydgoszczanki straciły w drugim secie przewagę, same również zaczęły prezentować się zdecydowanie słabiej w zagrywce niż wcześniej. W premierowej partii kąśliwe, grane tuż nad siatką serwisy sprawiały sporo problemów policzankom.

- Zagrywka jest elementem wiodącym i po raz drugi przez nią przegraliśmy. Ze swojej strony ryzykowaliśmy w tym elemencie, dlatego spodziewałem się błędów. Mimo wszystko w drugiej części meczu było ich za dużo - zaznaczył szkoleniowiec drużyny z kujawsko-pomorskiego.

Po 2. kolejce Orlen Ligi Pałac ma na swoim koncie dwie porażki - 1:3 z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna i Chemikiem Police. W trzeciej serii spotkań bydgoszczanki na wyjeździe zmierzą się z PTPS-em Piła (sobota, 29 października). Dwa pojedynki z wyżej notowanymi rywalkami pokazały, że Joannę Kuligowską i jej koleżanki stać na meczowe punkty w Wielkopolsce.

Czy Pałac Bydgoszcz poprawi w tym sezonie wynik z poprzednich rozgrywek (9. miejsce)?