Chemik - Legionovia: Malwina Smarzek czeka na byłą drużynę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Malwina Smarzek

Przed sezonem Malwina Smarzek przeniosła się z Legionovii Legionowo do Chemika Police. W 3. kolejce Orlen Ligi jej nowy klub podejmie ekipę z Mazowsza.

Transfer reprezentantki Polski został dokonany w trakcie poprzedniego sezonu i pomógł Legionovii Legionowo przejść przez tarapaty finansowe. Oficjalnie Malwinę Smarzek zaprezentowano w Policach latem, a treningi z nowym zespołem rozpoczęła dwa tygodnie przed startem Orlen Ligi, kiedy wróciła ze zgrupowania kadry narodowej.

- Malwina to bardzo perspektywiczna siatkarka. W Chemiku jest sporo doświadczonych dziewczyn, od których może uczyć się zarówno siatkówki, jak i sposobu na życie, przyzwyczajeń, profesjonalizmu -zapowiedział Radosław Anioł, dyrektor klubu.

Nowa siatkarka Chemika powoli wchodzi w sezon, regeneruje się po pracowitych miesiącach, uczy gry na pozycji przyjmującej. W końcówce meczu z Pałacem Bydgoszcz zadebiutowała i zapisała się w statystykach jednym błędem w odbiorze. Realne, że trener Jakub Głuszak pozwoli Smarzek pograć dłużej w sobotę.

- Przychodząc do Polic, liczyłam się z tym, że będzie trudno o granie. Sentyment do Legionovii oczywiście jest, a mecz z byłym klubem to zawsze dodatkowa chęć pokazania się - powiedziała 20-latka.

{"id":"","title":""}

Chemik będzie faworytem. Dzięki dwóm zwycięstwom mistrzynie Polski są liderkami Orlen Ligi. Zaskakujący problem miały na początku meczu z Pałacem. Po przegranym secie i poniesieniu strat na początku drugiego trener Jakub Głuszak musiał wprowadzić na boisko najważniejsze siatkarki.

- Zakładaliśmy inny scenariusz na to spotkanie. Cieszyłem się jednak, że od drugiego seta zmienniczki dały dobry impuls i później gra zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej -ocenił Głuszak po zwycięstwie 3:1.

Legionovia urwała dotychczas punkt za doprowadzenie do tie-breaku w meczu z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna. Wcześniej młoda drużyna z Mazowsza przegrała 1:3 z Budowlanymi Łódź. Jej celem jest awans do najlepszej ósemki Orlen Ligi. Na razie plasuje się na 11. lokacie, więc czas punktować.

Historia potwierdza, że w hali Chemika będzie trudno o łup. Dominatorki polskich boisk wygrały 11 poprzednich meczów z Legionovią, a od dwóch sezonów nie oddały rywalkom seta. Stało się to natomiast w okresie przygotowań. Drużyny spotkały się w Bobolicach i policzanki zatriumfowały 3:1.