Turcja: rekordowo długi set z udziałem siatkarzy Tokat Belediye i Arkasu Izmir

Siatkarze Galatasaray Stambuł bez większych problemów pokonali na własnym parkiecie Afyon Belediye Yuntas 3:0. Liderem ekipy gospodarzy był tradycyjnie Zbigniew Bartman, który zanotował kolejny znakomity występ.

Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Dla gości było to pierwsze ligowe spotkanie od tragedii jaka dotknęła zespół. Przed kilkunastoma dniami na zawał serca zmarł 25-letni atakujący tej ekipy, kapitan siatkarskiej reprezentacji Wenezueli, Kervin Pinerua.

Sobotnie starcie było widowiskiem dość jednostronnym. Spory udział w końcowym sukcesie ekipy ze Stambułu miał tradycyjnie polski atakujący Zbigniew Bartman. 29-latek zapisał na swoim koncie 16 punktów. Skuteczność kończenia akcji w przypadku gracza znad Wisły wyniosła w tym starciu 42 procent (11,26, 3 błędy). Wychowanek Metra Warszawa swój dorobek punktowy uzupełnił trzema skutecznymi blokami i dwoma asami serwisowymi (2/15, 3 błędy).

Udany występ w barwach gospodarzy zanotował także były gracz PGE skry Bełchatów Samuel Tuia, zdobywca 14 oczek (50 proc. skut. ataku, 4 bloki, 2 asy serwisowe).

Zdecydowanie gorzej wiedzie się natomiast Oliegowi Achremowi, który co prawda znalazł się w kadrze Halkbanku Ankara na mecz z Ziraat Bankasi, jednak na boisku się nie pojawił.

Wydarzeniem kolejki był natomiast pierwszy set spotkania pomiędzy zespołami Tokat Belediye Plevnesport i Arkasu Izmir. Inauguracyjna odsłona trwała aż 45 minut, niemal dwa razy dłużej niż ostatnia! Zwyciesko z niej wyszli gospodarze, jednak całe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli goście.

Wyniki 8. kolejki ligi tureckiej:

Maliye Milli Piyango Ankara - Istanbul BBSK 1:3 (19:25, 25:18, 18:25, 16:25)

Halkbank Ankara - Ziraat Bankasi Ankara 3:1 (18:25, 25:21, 29:27, 25:22)

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Afyon Belediye Yuntas 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

MSK Urfa - Besiktas Stambuł 1:3 (33:31, 25:27, 20:25, 21:27)

Tokat Belediye Plevnespor - Arkas Izmir 1:3 (43:41, 22:25, 22:25, 16:25)