Liga Mistrzyń: kto w fazie grupowej? Czas na decydujące rozstrzygnięcia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza

W sobotę rozegrane zostaną rewanżowe mecze III rundy kwalifikacji do siatkarskiej Ligi Mistrzyń. O awans do tech prestiżowych rozgrywek rywalizuje osiem zespołów.

Po pierwszych spotkaniach III rundy kwalifikacji teoretycznie najbliżej awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń jest zespół Nordmeccaniki Piacenza. Włoska ekipa wygrała przed własną publicznością z RC Cannes 3:0. Regulamin kwalifikacji jest tak skonstruowany, że siatkarki Nordmeccaniki muszą wygrać co najmniej dwa sety, by móc cieszyć się z wywalczenia przepustki do fazy grupowej. W przeciwnym wypadku rozegrany zostanie złoty set.

Formalnością wydaje się być awans do LM zespołów Eczacibasi Vitra Stambuł i Taurona MKS Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny w pierwszych meczach wygrały na wyjeździe 3:1, co przed rewanżami rozgrywanymi we własnych halach stawia je w uprzywilejowanej pozycji. Dodajmy, że rywalkami dąbrowianek są zawodniczki Agela Prościejów, a ekipa ze Stambułu zmierzy się z Minczanką Mińsk.

Najwięcej emocji powinien przysporzyć mecz pomiędzy Dynamem Krasnodar i Vizurą Belgrad. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się triumfem Serbek 3:2. Jednak zespół ten ma do odrobienia niewielką zaliczkę i musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by wyeliminować z dalszej rywalizacji rosyjską drużynę.

Terminarz:

III runda kwalifikacji (15 listopada):

Mecz nr 11: Eczacibasi Vitra Stambuł - Minczanka Mińsk, godz. 17:00.

Pierwszy mecz: 3:1 dla Eczacibasi Vitra Stambuł.

Mecz nr 12: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Agel Prościejów, godz. 17:00.

Pierwszy mecz: 3:1 dla Taurona MKS Dąbrowa Górnicza.

Mecz nr 13: RC Cannes - Nordmeccanica Piacenza, godz. 20:40.

Pierwszy mecz: 3:0 dla Nordmeccaniki Piacenza.

Mecz nr 14: Dynamo Krasnodar - Vizura Belgrad, godz. 17:00.

Pierwszy mecz: 3:2 dla Vizury Belgrad.

Skład grup Ligi Mistrzyń 2016/2017:

Grupa A: Chemik Police, Imoco Volley Conegliano, Telekom Baku, zw. meczu nr 13 Grupa B:

Dynamo Moskwa, Volero Zurych, CS Volei Alba Blaj, zw. meczu nr 14 Grupa C:

Azerrail Baku, Saint Raphael Volley, Fenerbahce Grundig Stambuł, zw. meczu nr 12 Grupa D: