Pałac - KSZO: bydgoszczanki rozbiły zespół z Ostrowca

W 7. kolejce Orlen Ligi siatkarki Pałacu Bydgoszcz 3:0 pokonały u siebie zespół KSZO Ostrowiec SA. Po kilku nieudanych akcjach na początku meczu, drużyna gospodarzy przejęła kontrolę nad spotkaniem i pewnie wygrała pojedynek.

Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Faworytkami pojedynku 7. kolejki Orlen Ligi w Łuczniczce były miejscowe. Przed piątkowym spotkaniem bydgoszczanki wygrały trzy z sześciu meczów i zajmowały w tabeli 6. miejsce. Ich rywalki triumfowały natomiast tylko raz i z 4 oczkami zajmowały ostatnią lokatę w rozgrywkach.

Starcie pomiędzy Pałacem i KSZO rozpoczęło się od miłej uroczystości. Przy oklaskach publiczności życzenia urodzinowe od koleżanek z zespołu otrzymała kapitan bydgoszczanek Joanna Kuligowska.

Miła uroczystość nieco wytrąciła z rytmu drużynę gospodarzy, bowiem mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Kłopoty ostrowczanek zaczęły się od stanu 7:4. Wówczas w ataku uaktywniła się Joanna Kuligowska. Na siatce czujnie grały również Natalia Misiuna i Marlena Pleśnierowicz. To dzięki trójce wyżej wymienionych siatkarek bydgoszczanki odrobiły straty i w połowie seta prowadziły już siedmioma punktami (15:8). Takiej przewagi podopieczne Adama Grabowskiego już nie roztrwoniły i pewnie wygrały premierową odsłonę do 17.

Druga partia była popisem miejscowych. Od zagrywki rozpoczęła ją Marlena Pleśnierowicz. Rozgrywająca Pałacu na tyle utrudniła przyjęcie rywalkom, że przyjezdne straciły pięć punktów z rzędu. Tak dobry początek spowodował, że bydgoska drużyna kontrolowała jej przebieg. W pierwszym secie punktowała dla zespołu gospodarzy głównie Joanna Kuligowska. Od kolejnej odsłony ciężar zdobywania punktów wzięły na swoje barki Ewelina Krzywicka, Magdalena Jagodzińska i Małgorzata Śmieszek. Po drugiej stronie siatki przyzwoity poziom w ataku prezentowała tylko Magdalena Soter, ale jej oczka na siatce były niewystarczające, by ostrowczanki podjęły rękawice rzuconą przez rywalki.

Bogumił Sikora

Po pierwszych akcjach trzeciego seta kibice KSZO mogli mieć nadzieję, że ich ulubienice podniosą się po nokaucie i jeszcze odwrócą losy rywalizacji. Wyrównana walka na parkiecie w Łuczniczce trwała jednak tylko do stanu 8:8. Od tego momentu zaczęła jednak zarysowywać się przewaga po stronie gospodarzy. Ze skrzydeł ataki skończyły Ewelina Krzywicka i Joanna Kuligowska. Na ich skuteczność próbował zareagować Dariusz Parkitny, prosząc o czas przy stanie 13:10 dla rywalek. Zawodniczki gości zbliżyły się jeszcze na jedno oczko (15:16), ale nie więcej nie było ich już stać. Kropkę nad wiktorią Pałacu postawiła efektywnym zbiciem Magdalena Jagodzińska.

W 8. kolejce Orlen Ligi w środę 30 listopada bydgoszczanki na wyjeździe zagrają z ŁKS-em Commercecon Łódź (18:00). Z kolei ostrowczanki czeka starcie u siebie z Legionovią Legionowo (18:00).

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:17, 25:12, 25:19)

Pałac: Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Nowakowska (libero) oraz Portalska, Bałdyga, Maternia

KSZO: Brzóska, Polak, Ściurka, Kapturska, Soter, Piotrowska, Pawlukowskaja (libero) oraz Colik, Stroiwąs, Szpak, Thaka

MVP: Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz)

Czy w 8. kolejce Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz wygra z ŁKS-em Commercecon Łódź?