Grot Budowlani - Polski Muszynianka Enea: planowa wygrana faworytek

Grot Budowlani Łódź w środowe popołudnie pokonali Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna. Spotkanie nie miało większej historii, gospodynie zwyciężyły w trzech setach.

Dominika Pawlik
Paulina Maj w barwach Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Paulina Maj w barwach Budowlanych Łódź

Dla gospodyń był to mecz wyjątkowy, bowiem pierwszy pod nową nazwą. We wtorek podczas konferencji prasowej ogłoszono, że drużyna od tej pory będzie nazywała się Grot Budowlani Łódź. Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna po raz ostatni w Łodzi walczył w fazie play-off w poprzednim sezonie, a stawką wówczas było piąte miejsce. Z tej potyczki zwycięsko wyszły łodzianki i to one zagrają w Pucharze CEV.

Budowlane od początku utrzymywały inicjatywę. Choć obie ekipy miały spore problemy z przyjęciem, gospodynie potrafiły wyprowadzać skuteczne akcje. Dobrze dysponowana Martyna Grajber zdobywała punkty z trudnej pozycji, a także dołożyła cegiełkę w bloku.

Zupełnie nieskuteczne były Aleksandra Wójcik i Marina Cvetanovic, zdarzało im się atakować w aut albo w pół siatki. Budowlane w końcówce straciły kilka punktów w łatwy sposób, ale rywalki pomogły im i set zakończył się do 20.

Po zmianie stron wydawało się, że Mineralne wyciągnęły wnioski z przegranej partii. Sytuacja jednak szybko się ustabilizowała na korzyść gospodyń. Zbudowanej na początku przewagi Budowlane już nie oddały. Przyjezdne, ku złości Bogdan Serwiński, nie były w stanie znaleźć żadnych argumentów. W całej partii Muszynianka zdobyła zaledwie pięć punktów atakiem. Seta zakończył fatalny błąd Magdaleny Wawrzyniak.

Szkoleniowiec gości starał się coś zmienić w szeregach ekipy, ale wprowadzenie drugiej rozgrywającej Doroty Wilk, nic nie zmieniło.

10-minutowa przerwa nie wpłynęła znacząco na postawę obu ekip. Łodzianki wciąż dobrze zagrywały i wyczuwały intencje Agnieszki Rabki, ustawiając szczelny blok. Świetnymi atakami z lewego skrzydła popisywały się Martyna Grajber i Heike Beier, to wystarczyło na tak dysponowane przeciwniczki. Spotkanie zakończył podwójny blok na Aleksandrze Wójcik.